Наука

Знайдена планета, де йдуть залізні дощі: пекло в космосі

Дощі з металу

У 640 роках від Землі, в сузір’ї Риб знаходиться справжня “пекельна” планета.

Газовий гігант WASP – 76B обертається навколо своєї зірки на запаморочливій орбіті всього в 1,8 земних днів, і погодка на ньому панує відповідна. Страхітливої спеки, що досягає 2400 градусів за Цельсієм, досить для того, щоб залізо в складі планети почало випаровуватися. Але за жарким днем слід відносно холодна ніч, і пари заліза знову конденсуються в тягучі краплі розпеченого металу, який дощем обрушується з небес.

WASP – 76B був відкритий ще в 2016 році і являє собою тип планети, відомий як «гарячий юпітер». Гарячі юпітери трохи менше справжнього Юпітера по масі, але майже в два рази перевершують його за обсягом — справжні гіганти з пилу і газу. Від рідної зірки планету відокремлює всього 5 мільйонів кілометрів, а саме світило в півтора рази більше сонця по масі і набагато гарячіше.

Читайте також:  Вчені підтвердили вплив 5G на здоров'я. Але хвилюватися не варто

Таким чином, екзопланета не тільки купається в радіації, яка в тисячі разів перевищує опромінення Землі від Сонця, але також завжди повернена до своєї зірки однією стороною (як Місяць завжди повернутий до Землі одним і тим же боком). В результаті на одній половині газового гіганта панує вічний день в розпеченому пеклі, а на іншій — набагато більш холодна ніч. Температура на нічній стороні становить “всього” 1500 градусів за Цельсієм.

Завдяки атмосферним метрам, частина залізних парів переноситься з денної сторони на нічну. Там метал остигає до рідкого стану і знову падає на поверхню металевим дощем. Астроному сподіваються, що вже в найближчому майбутньому вони зможуть уважніше вивчити атмосферу далеких світів за допомогою телескопа імені Джеймса Вебба – хтозна, які ще чудеса приховує в собі космос?

Читайте також:  Як виглядає Земля з поверхні Місяця: дивовижна анімація

Залишити коментар