Наука

Виявлена зірка, передбачена 40 років тому

Зірка

Астрономи знайшли в Чумацькому Шляху “односторонній пульсатор”. Існування зірки було теоретично передбачене 40 років тому в 1980 році.

Зірка, названа HD74423 з масою в 1,7 рази більше сонця, знаходиться на відстані півтори тисячі світлових років від Землі. Це перше небесне тіло, що коливається переважно над однією півкулею, а не над усією поверхнею, як інші відомі науці пульсуючі об’єкти. Щоб підтвердити відкриття, знадобилося два незалежних спостереження з обсерваторій, розташованих в протилежних частинах Землі.

Причиною односторонніх пульсацій є червоний карлик – сусід виявленої зірки за подвійною системою. Гравітаційне поле компаньйона спотворює коливання пульсара, стягуючи частину з них на себе.

“Унікальна хімія зірки, – ділиться спостереженням один із співавторів доповіді, опублікованій в Nature Astronomy, доктор Саймон Мерфі з Інституту астрономії Сіднейського університету, — серед елементів практично не присутні метали, тоді як в інших гарячих зірках кількість металів величезна”.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що сформувало Сонячну систему

Технології «прослушки» биття пульсарів поступово поліпшуються, тому вчені-астрономи готові до виявлення “односторонніх пульсаторів” в найближчому майбутньому.

Залишити коментар