Технології

Ілон Маск заявив про нешкідливість супутників Starlink. Астрономи з ним не згодні

Starlink

Наукове співтовариство висловлює побоювання ініціативою Ілона Маска запустити на навколоземну орбіту тисячі супутників для забезпечення глобального супутникового інтернету. У своєму недавньому виступі глава SpaceX і Tesla постарався пояснити, чому астрономам нема про що турбуватися.

Під час свого виступу на конференції Satellite 2020 у Вашингтоні Ілон Маск заявив, що їх супутники мають нульовий вплив на астрономічні відкриття. Але якщо колись це зміниться, він пообіцяв вжити відповідних заходів.

Читайте також:  Створена голограма, яка здатна пересуватися по повітрю [ВІДЕО]

З травня минулого року SpaceX запустила в космос близько 300 супутників Starlink із запланованих 42 000. Однак вже цього достатньо, щоб астрономи могли помітити їх під час спостережень за космосом. Однак і на ці заяви у мільярдера знайшлося пояснення. За його словами, деякі супутники були видні тільки через те, що вони просто не встигли набрати потрібну висоту.

“Тепер, коли супутники насправді на орбіті, я був би вражений, якби хтось міг сказати мені, де всі вони знаходяться. Я не зустрічав жодної людини, хто міг би сказати мені, де вони всі. Я маю на увазі, що це не є такою великою проблемою”, — зазначив Ілон Маск.

Читайте також:  Названий серйозний недолік нового iPad c дисплеєм mini-LED

Незважаючи на всі заяви про те, що супутники не роблять ніякого впливу на процес спостереження за космосом, в січні цього року SpaceX почала тестувати відбиваюче покриття, яке дозволило б зробити апарати менш помітними. Маск також підтвердив, що вони проводять різні експерименти, в тому числі фарбують антени в чорний колір замість білого і працюють над спеціальним навісом, щоб супутники відображали менше світла.

Дейв Клементс, астроном Імператорського коледжу Лондона, впевнений, що якщо Ілон Маск дійсно стурбований проблемою спостереження за космосом, то він повинен припинити запуск своїх супутників до тих пір, поки не буде знайдений робочий спосіб їх приховування від телескопів. За його словами, SpaceX ігнорує той факт, що супутники Starlink можуть «засліплювати» радіотелескопи.

Читайте також:  Apple навмисно обмежує можливості iPad Pro

Джерело: businessinsider.com