Інвестування

4 способи знизити ризики, інвестуючи в чужий бізнес

Інвестування

Перед тим, як зважитися вкласти гроші в чужий бізнес варто з’ясувати, на скільки фінансово стабільне підприємство. Тим не менш, навіть якщо з цим аспектом все добре, можуть бути ще безліч підводних каменів.

Еntrepreneur пропонує звернути увагу на 4 підказки, перед тим як вкладати гроші в чийсь проект.

1. Переконайтеся, що у бізнесу є хороша стратегія

Потенційно успішний бізнес повинен відповідати на кілька запитань:

  • Чому потенційні клієнти звернуться до нас за продуктом або послугою, а не до наших конкурентів?
  • Чи існує сегмент ринку, який потребуватиме в тому, що ми робимо і чи буде він достатньо великим, щоб можна було втриматися на плаву?
  • Наскільки рентабельним буде бізнес?

Перш, ніж інвестувати в початкуюче підприємство, переконайтеся, що його власники можуть повноцінно відповісти на перераховані вище питання. Якщо цього не відбувається, то ваша пропозиція теж буде ставати менш цінною.

2. Дізнайтеся, чому підприємець потребує грошей

Якщо бізнесу потрібні гроші на виплати зарплат, необхідно проявити обережність і переконатися в його фінансовій стійкості. З іншого боку, ситуація набагато краща, якщо підприємцю потрібні гроші для розвитку бізнесу. Але бувають і досить кумедні ситуації, коли власнику розвиваючого підприємства потрібні були гроші для покупки будинку для себе.

3. Переконайтеся, що власник бізнесу є хорошим підприємцем

Пам’ятайте, коли ви фінансуєте чужий бізнес, ви вкладаєте гроші в його власника, робите на нього ставку. Хороший бізнес план – дуже важлива складова успіху, але, як правило, його завжди потрібно міняти. Власник бізнесу повинен усвідомити конкуренцію і бути відкритим для змін.

4. Переконайтеся, що ваші вкладення будуть компенсовані

Вартість підприємства, в першу чергу, залежить від його власника. Приміром, ви вклали в чийсь бізнес $ 100 тис., після чого компанія починає добре заробляти.

Тим не менш, дохід не особливо помітний через те, що його власник постійно вкладає гроші в розвиток. Крім того, незважаючи ні на що, він завзято відмовляється продавати підприємство, щоб компенсувати гроші інвестору і тупцює на місці. У такому випадку, ви ніколи не повернете своїх грошей і з тим успіхом, що інвестували, могли б просто спустити їх в унітаз.

При інвестуванні в приватні компанії варто наполягати на певних обмеженнях:

  • Компенсації для більшості інвесторів найчастіше шаблонні. Збільшення суми компенсації залежить від зростання і прибутковості підприємства. Власники бізнесу, в основному, не можуть, керуючись власним бажанням, збільшити суму власного прибутку. Якщо сума компенсації задекларована, то, швидше за все, ви отримаєте свої гроші.
  • Прибуток у бізнесі повинний зберігатися протягом певного часу. Якщо бізнес приносить гроші, доходи повинні бути задекларовані, якщо ви не зажадаєте нових умов.
  • Власник підприємства повинен максимально зусиль вкладати в бізнес. Не можна запускати справу, а потім більшу частину часу присвячувати іншій роботі.
  • Захистіть себе від поділу бізнесу або продажу його частини. Якщо власник контрольного пакету акцій збирається їх продати, ви можете перешкоджати цьому. Ви повинні відстоювати свої інтереси, якщо власник підприємства вирішив передати свої повноваження іншій людині або продати бізнес.

Якщо ви є інвестором певного підприємства, то варто заздалегідь обумовити ваші права і вплив на нього. Ви не можете змусити власників бізнесу йти у вас на поводу, але все ж варто обумовити ваші права і дати зрозуміти, що ваша думка не маловажна.

Рішення інвестувати в чуже підприємство є дуже ризикованим. Необхідно прислухатися до порад, але вони не завжди можуть вберегти від ризиків. Якщо у вас мало досвіду і знань у цій сфері, перед тим, як вкладати гроші проконсультуйтеся з експертами.