Наука

Технології Стародавнього Риму допомогли створити міцний гнучкий бетон

Гнучкий бетон

Сучасні технології отримання бетону складно назвати екологічними. Для його виробництва потрібно багато енергії, а в процесі виділяється вуглекислий газ. Вчені з Технологічного університету Суінберна в Мельбурні розробили новий метод створення гнучкого бетону, надихнувшись технологіями Стародавнього Риму. Такий матеріал виявився міцним, екологічним і недорогим.

Для виготовлення гнучкого бетону не потрібний шкідливий портландцемент. Замість цього використовується летюча зола, що представляє собою побічний продукт спалювання вугілля при виробництві енергії. Як з’ясувалося, схожу технологію використовували жителі Стародавнього Риму. Вони змішували вулканічний попіл і негашене вапно, отримуючи міцний матеріал, багато споруд з якого збереглися до наших днів.

Команда дослідників впровадила синтетичні волокна в давньоримський рецепт. Процес виробництва не вимагає нагрівання суміші для її затвердіння. Отриманий матеріал виявився набагато вигіднішим з точки зору витрат енергії (на 36% менше, ніж при традиційному способі), а також викидів вуглекислого газу (на 76% менше).

Читайте також:  Велика червона пляма Юпітера можливо скоро зникне

Ще однією ключовою особливістю нового матеріалу називають його гнучкість. За словами дослідників, цей показник в 400 разів вищий, ніж у традиційного бетону. Це дозволить будівлі зберегти свою структуру навіть при землетрусах. Вчені уточнюють, що це не перша спроба створити гнучкий бетон. Ще в 1900-му році такий матеріал був отриманий Віктором Лі, професором цивільного та екологічного проектування в Мічиганському університеті. Однак його ціна виявилася в чотири рази вище традиційного. Конкретних термінів впровадження нової технології поки не називається.

Джерело: engadget.com

Залишити коментар