Криптовалюти

Біткоїн подешевшав на 20% за два дні, причина відома

Bitcoin

Падіння біткоїну на вихідних стало несподіваним і важким випробуванням для трейдерів. На думку аналітиків, за масовою різаниною біткоїн-биків стоять організатори криптовалютної піраміди PlusToken.

Ніхто не чекав іспанської інквізиції

Вихідні видалися невдалими для криптовалютного ринку. За минулі дві доби біткоїн (BTC) подешевшав майже на $1000, а сукупна капіталізація всіх цифрових монет в обігу просіла до 236 млрд. у суботу BTC/USD пробив психологічну підтримку в районі $9000, проте головна різанина биків почалася лише в середині дня в неділю, коли протягом години закрилися довгі позиції на суму $92 млн.

Каскад коротких ордерів був зафіксований на Bitfinex. Один з трейдерів зазначив, що з початку торгового дня на біржі безперервним потоком йшли об’ємні накази на продаж.

Перша монета буквально за лічені години втратила 10% своєї вартості і протестувала мінімум в області $8156, що є найнижчим значенням з 26 січня. На момент написання статті BTC скоригувався в область $8320, але його добові втрати все одно перевищують 8%.

У альткоїнах справи йдуть не краще. ETH і XRP за добу подешевшали більш ніж на 10%. Лідером падіння серед топ-20 став Ethereum Classic, який втратив більше 17% своєї вартості.

Техніка, ліквідність і шахраї

Падіння біткоїну – справа тонка. Швидше за все, ведмежа динаміка була спровокована сукупністю факторів, включаючи пробій технічно значимого рівня і низьку ліквідність на ринку (в Україні, наприклад, сьогодні не тільки вихідний, але і святковий день, що відвернув багатьох трейдерів від їх позицій).

Однак, на думку популярного в криптотвітері аналітика Кевіна Свенсона, хвилю розпродажів спровокували організатори шахрайської схеми PlusToken.

За його словами, з рахунків, асоційованих з PlusToken, вчора перемістилося 13 тис. біткоїнів, що еквівалентно $118 млн. Експерт зазначає, що щось подібне сталося раніше в цьому році, коли біткоїн перетнув позначку $10 000.

Свенсон вважає, що цей обвал не є типовим розпродажем. Ринок постраждав від дій одного великого кита-організаторів PlusToken, які зливають гроші всякий раз, коли біткоїн перетинає важливу позначку.

“Фактично всякий раз, коли ринок робить хороший хід наверх, з’являється величезний кит і наповнює ринок ордерами на продаж”, — написав він.

Дові Ван, засновник і партнер PrimitiveCrypto, також вважає, що за розпродажами стоїть PlusToken. За її словами, цей лав буде висіти дамокловим мечем над ринком поки не позбудеться всіх своїх монет.

Ця теорія підтверджується зробленими раніше висновками Chainalysis. Аналітична компанія виявила, що всі великі розпродажі біткоїну в другому півріччі 2019 року так чи інакше пов’язані з діями організаторів криптовалютної фінансової піраміди. Також відзначимо, що біткоїн досяг піку в липні 2019 року, як раз перед тим, як китайська поліція розкрила шахрайство.

Залишити коментар