Технології

Goodyear показала «вічні» шини з кульбаби і павутини

Goodyear

Кількість автомобілів у світі продовжує стрімко збільшуватися. У деяких країнах на 1000 осіб припадає до 860 транспортних засобів. Разом з тим щорічно сотням мільйонів машин потрібні нові шини. Старі викидаються або потребують дорогої переробки. Goodyear представила шини, які не потребують заміни, залишаючись в ідеальному стані десятиліттями.

Goodyear

Оскільки автосалон в Женеві скасований через епідемію коронавірусу, Goodyear вирішила провести презентацію своїх нових розробок в режимі онлайн. Найбільш цікавою стала концепція ReCharge, яка передбачає установку спеціальних шин, заснованих на каучуку з кульбаби і синтетичному шовку павука. Це екологічні матеріали, які можуть бути отримані без шкоди для природи.

Читайте також:  Переносні датчики тепер можна друкувати прямо на шкірі людини

Усередині маточини колеса буде зберігатися спеціальний розчин, який у міру необхідності може подаватися через тонкі канали на зовнішню поверхню колеса, де він при висиханні оновлює стерті протектори. Компанія повідомляє, що новим шинам не потрібен підвищений тиск, оскільки вони не можуть зісковзнути з колеса. Goodyear робить акцент на тому, що така концепція не тільки спростить експлуатацію автомобіля, але і призведе до зменшення шкідливих викидів, оскільки зараз в шини додається сажа або діоксид кремнію для зміцнення структури каучуку.

Деяких важливих подробиць Goodyear поки не надала. Також неясно, коли варто чекати появи подібних шин в серійних автомобілях. Проте технологія виглядає перспективно. Особливо цікавий опис оновлення протектора в залежності від літнього або зимового сезону, коли за допомогою спеціальних датчиків шина буде підлаштовуватися під температуру повітря і дорожнє полотно.

Читайте також:  SpaceX готується до публічного тестування супутникового інтернету Starlink

Джерело: engadget.com

Залишити коментар