Наука

Глобальна ініціатива з пошуку інопланетного життя раптово зупинена

Позаземне життя

Сотні мільйонів комп’ютерів постійно підключені до Інтернету. Велика частина їх ресурсів простоює без діла. Саме так порахували творці Глобальної Мережі з пошуку інопланетного розуму SETI@home. Проект з’явився в 1999 році, успішно пропрацювавши 20 років. Тепер же організатори несподівано оголосили про його закриття.

SETI@home

Суть ініціативи полягала в тому, що інститут SETI отримував безліч сигналів з космосу, які після цього оброблялися на комп’ютерах добровольців за допомогою спеціальної програми. ПО аналізувало підозрілі сигнатури, які могли бути схожі на ознаки позаземного розуму.

Читайте також:  Дослідник підрахував шанс появи життя на Землі

Тепер же організатори SETI@home повідомили, що за довгі роки накопичилося занадто багато даних, для обробки яких просто не вистачає обчислювальної потужності комп’ютерів добровольців. Отже, є велика ймовірність, що ентузіасти цілком могли пропустити якісь важливі відкриття.

У зв’язку з цим SETI закриває програму для добровольців, але не зупиняє свою роботу. Дослідники планують надати доступ до даних за 20 років обмеженому колу фахівців, які намагатимуться знайти там те, що упустили звичайні люди. Як тільки ця частина роботи буде завершена, добровольці знову зможуть продовжувати вносити свою скромну лепту в пошук інопланетян.

Джерело: slashgear.com