Наука

США будуть збивати гіперзвукові ракети з моря

Ракета

Перспективні системи перехоплення гіперзвукового зброї Пентагон поки планує розміщувати тільки на воді.

Директор Управління протиракетної оборони США (MDA) Джон Хілл розповів, що перспективні перехоплювачі гіперзвукової зброї будуть поки встановлені тільки на морі. На наземних пускових установках і літаках аналогічні системи з’являться пізніше. Ще однією причиною, по якій американські військові вирішили зосередитися на розробці перехоплювача морського базування, став намір прискорити роботи, зосередившись на одній його версії.

Згідно з планами Міністерства оборони США, новітні системи перехоплення гіперзвукової зброї повинні надійти на озброєння не пізніше кінця 2020-х років. Згідно з вимогами військових, запуск перехоплювача повинен здійснюватися з корабельної системи вертикального запуску Mk.41. На суднах ВМС США ці системи використовуються для запуску зенітних ракет RIM – 66 і rim-67 Standard, протиракет RIM-161 SM-3 і RIM-174 Standard ERAM, крилатих ракет RGM-109 Tomahawk, протичовнових ракет RUM-139 VL-ASROC, а також зенітних ракет RIM-7 Sea Sparrow і RIM-162 ESSM.

Читайте також:  Астрономи поділилися докладними зображеннями супутника Сатурна

Розробники системи захисту від гіперзвукової зброї вважають, що найпростіше буде перехоплювати гіперзвукові планери на проміжному етапі польоту, коли апарат відділяється від ракети-носія або летить до мети, але не підлітає до неї. Для цього перехоплювачі повинні розміщуватися якомога ближче до потенційних місць запуску гіперзвукових ракет. Розробка перехоплювача гіперзвукової зброї буде вестися в рамках програми RGPWS, яку Пентагон запустив в лютому 2020 року.

Залишити коментар