Наука

NASA оголосило «народну» назву нового марсохода

Curiosity

Агентство NASA вже багато років дотримується традиції давати новим космічним апаратам “цікаві” назви. Не став винятком і новий дослідницький ровер, який незабаром складе компанію «старичку» Curiosity на поверхні Червоної планети. Своє ім’я марсохід отримав за результатами відкритого голосування, взяти участь в якому міг кожен житель Землі з доступом в інтернет.

Perseverance

Найбільше голосів користувачі віддали за варіант Perseverance (наполегливість). У дев’ятку фіналістів голосування також увійшли назви Endurance (витривалість), Tenacity (завзятість), Promise (обіцянка), Vision (бачення), Clarity (ясність), Ingenuity (винахідливість), Fortitude (стійкість) і Courage (сміливість).

В ході першого етапу конкурсу на кращу назву для марсохода, проведеного з США, взяли участь понад 28 000 чоловік. Відбір 155 півфіналістів проводила комісія з 4700 волонтерів-в основному педагогів і фахівців в аерокосмічній галузі. Потім загальним голосуванням було відібрано 9 підсумкових варіантів, дані були перевірені топ-менеджерами NASA, а оголосив переможця заступник керівника управління наукових місій Томас Цурбухен.

Читайте також:  Телевізор і комп'ютер можуть зашкодити успішності в школі

Очікується, що Perseverance відправиться до Марса вже в липні цього року. На поверхні Червоної планети він буде збирати і зберігати зразки грунту, які пізніше будуть вивчені на Землі.

Джерело: engadget

Залишити коментар