Багатство

Основні відмінності у мисленні багатих і бідних

На підтвердження цього Наполеон Хілл досліджував життя більше 500 мільйонерів, які всього добилися самі, і особисті спостереження описав у бестселері “Думай і багатій”.

Інший дослідник, Стів Сіболд – також мільйонер, у якого вийшло побудувати успішний бізнес без сторонньої підтримки. Стів проінтерв’ював 1 200 найбагатших людей планети за останні три десятиліття, і також згоден з тезою про безпосередній вплив менталітету та психології на багатство і успіх людини.

У своїй книзі “Як мислять багаті” (“How Rich People Think”) Сіболд пише, що шлях до багатства більше стосується типу мислення людини, ніж наявності стартового капіталу.

Нижче 21 приклад мислення багатих людей, які ви зможете застосувати вже сьогодні:

Багаті люди вважають бідність коренем усіх зол

… Поки середньостатистичні люди рахують гроші коренем усіх зол.

Згідно Сіболду, в соціальних групах з низьким рівнем доходу поняття “стати багатим” викликає свого роду сором.

Він пише, що: “У звичайних людей промиті мізки – вони вірять, що багаті люди або щасливчики, або обманщики. Але люди світового класу знають, що хоча гроші і не гарантують щастя, вони роблять життя легшим і приємнішим.”

Багаті люди користуються грошима інших

… Поки звичайні люди впевнені, що їм потрібні гроші для того, щоб робити гроші.

Сіболд говорить, що багаті люди не бояться наважитися фінансувати своє майбутнє з чужих кишень.

“Багаті люди знають, що бути недостатньо платоспроможним, щоб дозволити собі щось – це не так важливо. Головне питання полягає в тому, чи варто це ” щось ” покупки, інвестування і бажання в принципі?” – він пише.

Багаті люди звикли діяти

… Поки звичайні люди схильні чекати, поки на них все звалитися з неба.

Сіболд вважає, що поки маси чекають моменту, коли вони виграють в лотерею і моляться на процвітання, великі люди вирішують проблеми.

Він пише: “Середня людина чекає чогось від Бога, уряду, свого боса або дружини. Цей середньостатичний тип мислення породжує такий підхід до життя, поки час на годиннику йде.”

Багаті люди знаходять егоїзм відмінною якістю

… В той час, як звичайні люди вважають егоїзм гріхом.

Проблема в тому, що люди середнього класу бачать в цьому щось негативне – і це тримає їх у бідності.

Сіболд пише: “Багаті люди стараються і намагаються зробити себе щасливими. Вони не роблять вигляд, що можуть врятувати світ. Якщо ви не дбаєте про себе, ви не в змозі допомогти кому-небудь взагалі. Ви не можете дати того, чого у вас немає . ”

Багаті люди розуміють важливість знань

… Поки середні люди вважають, що дорога до багатства забезпечена формальною освітою.

“Багато представників світового класу мають звичайну середню освіту, і накопичили свої багатства шляхом придбання і подальшого продажу особливих знань.” – Пише Сіболд.

“У цей час, маси переконані, що магістерська і докторська ступені ведуть до багатства, здебільшого тому, що вони знаходяться в пастці лінійного мислення, яке не дає їм пробитися на більш високі рівні свідомості … Багатьох не цікавлять кошти, тільки кінцева мета.”

Багаті люди думають про гроші дуже логічно

… Поки звичайні люди бачать гроші крізь призму емоцій.

“З непоганим розумом, хорошою освітою і в інших аспектах успішна людина легко може трансформуватися в охопленого страхом, веденого почуттям дефіциту мислителя, найбільшим фінансовим прагненням якого є бажання комфортно вийти на пенсію.” – Вважає Сіболд.

“Світовий клас бачить гроші такими, якими вони є, очима логіки. Великі люди знають, що гроші – це лише інструмент, що надає можливості і свободу вибору.”

Багаті люди будують плани на майбутнє

… В той час, як звичайні люди мріють про старі добрі часи.

“Люди, які вірять, що їх кращі дні вже позаду – рідко стають багатими, і часто страждають депресією і нещастям.” – Пише Сіболд.

“Мільйонери, які зробили себе самі, досягли багатства тому, що не бояться робити ставку на себе і проектують свої мрії, цілі та ідеї в невідоме майбутнє.”

Багаті люди прихильні пристрасті

… В той час, як середні люди заробляють гроші, роблячи те, що їм не до душі.

“Середньостатистичним людям здається, що багаті люди працюють весь час, – говорить Сіболд. – Але одна з кращих стратегій багатих людей – це робити те, що вони люблять і знайти спосіб заробляти на цьому.”

З іншого боку, представники середнього класу погоджуються на роботу, яка їм не до вподоби тому, що їм потрібні гроші, і вони були навчені в школі і обумовлені суспільством жити в мирі лінійного мислення, в якому заробляння грошей прирівнюється до фізичного або ментального зусилля.

Багаті люди з легкістю приймають виклики та випробування

… В той час, як середні люди ставлять собі низькі очікування, щоб ніколи не розчаруватися.

“Психологи та інші експерти в цій галузі часто радять людям знизити очікування від свого життя, щоб захиститися від розчарувань” – пише Сіболд.

Але він вважає, що ніхто не досягне багатства і не втілить свої мрії без величезних очікувань.

Багаті люди знають, що бізнесом рухають емоції і жадібність

… В той час, як звичайні люди впевнені, що їхні двигуни – це логіка і продуманість.

“Багаті знають, що першорядні емоції, які управляють ринками – це жадібність і страх, і вони враховують це у всіх торгах і тенденціях, за якими вони стежать, – ділиться Сіболд. – Це знання людської природи і її паралельного впливу на торгівлю дає їм стратегічну перевагу в збільшенні своїх багатств. ”

Багаті люди знаходять спокій в багатстві

… Поки звичайні люди дозволяють грошам мучити себе.

Сіболд вважає, що причина, по якій багаті люди заробляють більше грошей в тому, що вони не бояться визнати, що гроші можуть вирішити більшість проблем.

“Середній клас бачить гроші, як нескінченне необхідне зло, з яким треба змиритися, як з частиною життя. Світовий клас бачить гроші, як великого визволителя, при достатній кількості якого вони можуть знайти фінансовий спокій.”

Багаті люди навчають своїх дітей як досягти багатства

… Поки середні люди навчають своїх дітей виживати.

“Багаті батьки з раннього віку вчать своїх дітей тому, що світ ділиться на заможних і незаможних” – говорить Сіболд.

Хоча багато людей звинувачують його в підтримці ідей елітаризму, він з цим не згоден.

“Люди кажуть, що такі батьки вчать своїх дітей дивитися на інших зверхньо, тому, що ті бідні. Це неправда. Чому вони дійсно вчать своїх дітей, так це бачити об’єктивну реальність нашого світу – суспільство таким, яке воно є.”

Багаті люди воліють навчання

… В той час, як звичайна людина віддасть перевагу розвагам.

Сіболд пояснює, що багаті не вкладають багато надій у досягнення багатства шляхом набуття формальної освіти, вони воліють силу самонавчання довгий час після закінчення університету.

“Зайдіть в будинок до багатої людини, і одна з перших речей, яка кинутися вам в очі, буде значна бібліотека книг, за допомогою яких вони вчилися, як стати більш успішними, – він пише. – Середній клас читає новели, бульварні газети та розважальні журнали. ”

Багаті люди знаходять однодумців

… В той час, як звичайні люди вважають багатіїв снобами.

Сіболд вважає, що негативне і неправильне ставлення до грошей – це те, що змушує багатьох людей триматися подалі від середнього класу.

“Багаті люди не можуть витерпіти песимістичного посилу. Зазвичай, це неправильно сприймається масами, як снобізм. Навішування ярлика снобізму на світовий клас – це ще один спосіб, який дозволяє середньостатистичним людям відчувати вважати себе більш хорошими людьми і вважати цей рядовий шлях правильним.”

Багаті люди не бояться ризикувати

… В той час, як середні люди акуратно грають з грошима.

“Фінансовий леверидж – це гасло багатіїв” – пише Сіболд.

“Кожен інвестор іноді втрачає гроші, але люди світового класу знають: неважливо, що станеться – у них завжди буде можливість заробити ще більше.”

Багаті люди у всю намагаються заробити

… Поки звичайні люди зосереджені на економії.

Сіболд висуває теорію, що багаті швидше зосереджені на тому, що вони отримають, йдучи на ризики, ніж на те, як зберегти те, що вони мають.

“Маси приділяють так багато уваги вирізанню знижкових купонів і ощадливості, що упускають основні можливості, – він пише. – Навіть у розпал кризи грошового потоку, багатий не прийме цю бідняцьку філософію мас. Вони майстри концентрації своєї розумової енергії на тому, на чому потрібно – на великих грошах. ”

Багаті люди спокійні до змін

… В той час, як середні люди шукають комфорту.

“Фізичний, психологічний та емоційний комфорт – це пріоритетні цілі у світогляді середнього класу, – пише Сіболд. – Мислителі ж світового класу відразу розуміють, що стати мільйонером – це не просто, і прагнення до комфорту може виявитися руйнівним. Вони вчаться відчувати себе в комфорті , працюючи в стані постійної невизначеності. ”

Багаті люди планують великі доходи

… Поки середні люди готуються до боротьби.

“Не слухайте скептиків, що розповідають вам, що життя має бути битвою і ви повинні зачепитися за щось і бути вдячним за те, що у вас є. Ви повинні мислити широко. Чому б не мільйон доларів?” – Запитує Сіболд.

Багаті люди люблять успіх

… Поки звичайні люди вважають одержимість поганим словом.

“Правда в тому, що у багатих людей є позитивна одержимість тим, чого вони хочуть, включаючи гроші. Багаті бачать бізнес і життя, як гру. І вони люблять перемагати в цій грі.”

Подумайте про те, чого ви хочете, і як саме ви збираєтеся цього досягти – так радить Сіболд. Вам буде потрібно певний рівень дисципліни для “перемоги”.

Багаті люди в грошах бачать друга і союзника

… В той час, як звичайні люди розцінюють їх, як ворога.

“У більшості людей неправильні, змагальні відносини з грошима. Адже всіх нас вчили, що гроші є дефіцитом – їх важко дістати, і ще складніше зберегти” – пише Сіболд.

“Якщо ви хочете почати притягати гроші, перестаньте бачити їх свої ворогом і почніть думати про них, як про ваш кращий союзник. Це друг, який може покласти край безсонних ночей, повним неспокою і фізичного болю, і навіть може зберегти вам життя. Багаті люди бачать гроші, як особливого друга, який може допомогти їм так, як не може жоден друг. ”

Багаті люди впевнені, що у них все вийде

… Поки звичайні люди вірять, що їм доведеться вибирати між міцною сім’єю і багатством.

Сіболд вважає, що ідея про те, що багатство приходить ціною часу, який можна витратити на сім’ю – висмоктана з пальця.

“Маси, в слідстві промивки мізків вірять, що тут потрібно вибирати або / або. Багаті ж знають, що ви можете мати все, що побажаєте, якщо підійдете до будь-якого життєвого виклику з настроєм, повним любові і прагнення до достатку.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *