Суспільство

Держдума спростила набуття громадянства українцями

Громадянство РФ

У Росії скасували іспит на знання мови для громадян України і Білорусі, а також строки розгляду заяв для отримання громадянства.

Держдума Росії на засіданні в четвер, 5 березня, прийняла законопроект про можливість скасування співбесіди для громадян України і Білорусі при отриманні ними статусу носія російської мови, пише ТАСС.

Прийнятим законом встановлюється, що громадяни цих країн, які вільно володіють російською мовою, при подачі особисто заяви про визнання їх носіями російської мови і при наявності підстав можуть бути визнані комісією носіями російської мови без проходження співбесіди. Під підставами мається на увазі те, що самі заявники чи їхні прямі родичі постійно проживають або раніше постійно проживали на території РФ або ж на території, спільної для Російської імперії чи СРСР, у межах державного кордону РФ.

Читайте також:  В Україні 3130 нових випадків коронавірусу

Також Держдума прийняла законопроект, що скорочує із шести до трьох місяців термін розгляду заяв про прийняття в громадянство Росії в спрощеному порядку. Але мова йде про заяви, подані на території РФ. При цьому для осіб, які проживають за межами Росії, термін розгляду заяв залишиться раніше визначеним – шість місяців.

Залишити коментар