Наука

З початку епідемії коронавірус мутував 149 раз

Коронавірус

До такого висновку дійшли китайські вчені, які проаналізували 103 публічно доступних генома SARS-CoV-2 (COVID-19). Більшість змін відбулося в останні тижні.

Роботи вчених показала, що вірус розділився на два підтипи, L і S, які відрізняються своєю агресивністю. Підтип L зустрічається частіше (70%), на частку s припадає 30%.

Вчені відзначають, що підтип L частіше зустрічався на ранніх етапах спалаху в Ухані, проте його частота знизилася до початку січня. На думку авторів доповіді, людське втручання зробило сильний селективний тиск на підтип L, який може бути більш агресивний і поширюється швидше. З іншого боку, порівняльна поширеність підтипу S, який еволюційно старіший і менш агресивний, ймовірно, зросла в силу більш слабкого селективного тиску.

“Наш аналіз передбачає, що підтип S, найімовірніше, початкова версія SARS-CoV-2. Результати наших досліджень також підтримують версію про те, що підтип L більш агресивний, ніж підтип S, а також про те, що втручання людини змінило відносну поширеність підтипів L і S незабаром після спалаху”, — йдеться в статті, опублікованій в National Science Review.

Автори відзначають, що проаналізовані ними дані досить обмежені. Для подальшого аналізу та кращого розуміння потрібно більше геномних, епідеміологічних даних, а також інформація про клінічні симптоми пацієнтів з SARS-CoV-2.

Читайте також:  NASA оголосило «народну» назву нового марсохода

Залишити коментар