Гроші

6 питань інвесторів, на які ви повинні обов’язково відповісти

Найчастіше інтереси інвесторів дуже схожі. Перед тим, як вкласти свої гроші в чуже підприємство, вони хочуть отримати відповіді на кілька запитань, що стосуються ринку, команди, продукту, просування компанії, бізнес-моделі і капіталізації.

Entrepreneur пропонує підприємцям бути готовими відповісти на 6 запитань інвесторів, які не залежать від напрямку вашої діяльності.

1. Що являє собою ваша команда?

У першу чергу розкажіть інвестору про себе і своїй команді. Якщо ви зможете гідно подати інформацію про те, чому саме ви вирішите якесь завдання, то до вас почнуть прислухатися. Дуже добре, якщо інвестор уже знає в якій проект він хотів би вкладати кошти. У такому випадку, вам не доведеться нав’язувати людині ідею.

2. Які ваші перспективи на ринку?

На цьому етапі важливо пояснити, чим відрізняється те, що ви робите від того, що вже є на ринку. Також розкажіть, чому ви зможете захопити лідерство на ринку. Розгляньте існуючі продукти або споживачів, на яких грунтуватиметься опис розмірів ринку.

3. Що являє собою ваш продукт і які його функції?

При описі продукту розкажіть не тільки про те, які проблеми він буде вирішувати, але і те, якими способами можна це зробити. Це продемонструє вашу захопленість проектом і можливість бути конкурентоспроможним.

4. Як ви будете розповідати про свій продукт на перших етапах роботи?

Інвесторам необхідно знати, як ви будете доносити до потенційних клієнтів інформацію про продукт, який бюджет плануєте виділити на рекламу і що ви вже зробили для того, щоб розповісти про себе. Також вони можуть поцікавитися, яку суму ви плануєте спочатку витратити для залучення клієнтів.

5. Яка у вас бізнес-модель і як ви плануєте заробляти?

Іншими словами, опишіть ринок і динаміку його розвитку, а також вкажіть як це все буде впливати на розвиток вашого підприємства. Ви повинні зробити огляд потенційних перешкод на шляху розвитку: юридичних або регулятивних питань і розповісти, як плануєте знаходити вихід зі складних ситуацій.

6. Скільки грошей потрібно, щоб вивести ваш бізнес на певний рівень?

Опис того, як ви плануєте використовувати надані кошти, стане ключовим аспектом вашої взаємодії з інвесторами.

Не всі інвестори будуть розпитувати вас про плани. Але всі вони хочуть мати чітке уявлення про те, навіщо вам потрібні їхні гроші і чи не будуть ці вкладення марною тратою. Бізнес повинен бути перспективним, інвестори повинні бачити це і тоді вони зможуть допомогти втілити все в життя.

Вище перераховані питання допоможуть визначити, чи достатньо ви мотивовані, щоб створити серйозну компанію. Тому, перед тим, як залучати фінансування, переконайтеся, що ваша ідея того варта. Але й не забувайте про гарну презентацію свого дітища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *