Кейси

Як бути з працевлаштуванням родичів?

Працевлаштування родичів

Чи зверталися до вас старі друзі дитинства з проханням влаштувати на теплому місці у себе в компанії їх нащадків? Може, це були не старі друзі, а родичі, сусіди чи брат дідового зятя з боку дружини. Які у вас були відчуття, коли ви слухали це прохання? Швидше за все, негативні. Відмовили ви? Повинні були відмовити, адже це погані працівники, якщо вони не можуть самі знайти адекватну своїм талантам роботу або не можуть організувати свій бізнес, то і вам такі не потрібні.

Але, а якщо, все-таки, мама попросила і їй не відмовиш, то як чинити і які можуть бути результати?

Тут слід своїх родичів розділити за якістю «матеріалу». Якщо це адекватний, перспективний, вміє слухати і працювати хлопець (дівчина), то ми працюємо з ним щільно. Якщо це ледачий невдаха з купою комплексів і проблем, або якщо людині нічого не треба, а це одне і те ж, від такої людини позбавляємося.

Перший варіант, людина адекватна. Якщо ви вирішили брати людину, то вкладіть в неї трохи своєї енергії і знань, може вийти хороший продукт. Краще, коли людина без досвіду, ви можете її «пиляти під бізнес», намагаючись допомогти їй стати успішною. Не давайте їй преференцій, поблажок, інакше зіпсуєте на корені. Навпаки, максимальне завантаження і вимоги, вищі, ніж до інших, але при цьому дайте інформацію, діліться думками самі і призначте окрему людину, яка буде відповідати за «ведення» людини в роботу. Прийшла людина до вас, поставте, для початку, її на роль секретаря, адже немає кращого місця для введення в бізнес і в компанію. Допоможіть, підштовхніть. Якщо не тягне, слід поговорити, і якщо виявиться, що немає мотивації та інтересу – переведіть в іншу категорію. Якщо вийде виховати людину «під бізнес», вам дуже пощастило, таких людей мало, вони цінуються високо. Тобто, якщо хочеш допомогти тлумачному родичеві – дайте йому багато роботи, нехай працює більше за інших, і будьте йому коучем.

Читайте також:  У що облицьований успішний бізнес

Другий варіант, людина вам не підходить. Найчастіше, це старі, перегорілі пеньки, або мамині синочки, нічого не вміють і не знають. Якщо взяти таку людину, то вона свідомо буде не якісно робити свою роботу, і буде розхолоджувати колектив. Іноді це священні корови, які тільки жують і. … Є один невидимий ризик: якщо директор приймає таких людей, це часто розцінюється, як спроба обібрати власника, адже з такими людьми легше проводити махінації і брати відкати – свій свого не видасть. Тому, будьте обачні, щоб не підставити себе. Ми, в нашій практиці боротьби з відкатами, однією з перших справ дивимося, чи є в компанії такі «священні корови». Якщо вони є, а особливо, якщо мають якесь відношення до закупівель, + 90% до того, що відкати є.

Читайте також:  Чим відрізняється підприємець від найманого працівника

Якщо вже в компанії є «священна корова» то її можна видавити або спихнути на «задвірки» компанії. Видавити таких людей не важко, але необхідно постаратися, зробити все по закону, а краще, щоб самі пішли. Переміщаємо в незручний офіс, навантажуємо відповідальністю, загалом, допомагаємо людині знайти для себе інше місце, тим самим роблячи її життя кращим, а своє – легшим.

Чи варто просити своїх знайомих, щоб вони взяли собі на роботу тих, про кого просили вас? Ні, це прихована проблема для вашої репутації. Якщо ви когось рекомендуєте, то ви даєте своє слово, що ця людина буде працювати якісно, ​​виступаючі в ролі негласного поручителя. Чи хочете ви брати на себе таку відповідальність? Якщо людина якісна, і ви готові за неї поручитися, навіщо таких людей відпускаєте від себе? Якщо не якісна, то ви не можете за нього поручитися, інакше це буде втратою вашій репутації.

У кінцевому рахунку, приймати рішення вам, зважте всі за і проти і коли до вас в черговий раз підійдуть з проханням влаштувати у себе в компанії людину, скажіть: «ОК, якщо він пройде співбесіду на загальних підставах – візьмемо». Це буде досить екологічна відповідь. Адже у вас в компанії є процедури, які навіть вам не слід порушувати. Але якщо людина не пройде співбесіду з пристрастю, то це вже не ваша проблема.

Залишити коментар