Наука

Космічний заправник провів першу в історії успішну стиковку на орбіті

MEV-1

У жовтні 2019 року в рамках спільної місії Northrop Grumman і NASA був запущений перший космічний заправник MEV-1. У його завдання входить продовження ресурсу супутників, які виробили своє паливо. Але лише в цьому році була проведена успішне стикування «космічної бензоколонки» з першим «клієнтом».

Створення і виведення супутника на орбіту — дороге підприємство, до того ж при цьому часто доводиться відключати апарат, щоб заощадити цінне паливо або заряд акумуляторів. Цю проблему і покликаний вирішити MEV-1, який після серії орбітальних маневрів пристикувався до супутника зв’язку Intelsat 901 (IS-901) на висоті 36 076 кілометрів над землею 25 лютого. Заправник наблизився до IS-901, використовуючи гальмівний механізм, щоб захопити супутник для стикування. Зараз MEV-1 проходить системні перевірки, після чого зможе запустити непрацюючі двигуни відключеного рік тому апарату.

Читайте також:  Прослуховування музики перед сном призводить до утворення «вушного хробака»

“Наш MEV-1 надає інноваційну супутникову послугу “продовження життя”. Northrop Grumman, SpaceLogistics LLC і Intelsat зробили перший крок до створення космічних логістичних послуг для комерційних і державних замовників», — зазначив представник компанії.

У разі успішного тестування системи MEV-1 буде підтримувати роботу IS-901 протягом наступних 5 років, після чого той буде остаточно виведений з експлуатації, а заправник перейде до іншого об’єкту. У планах Northrop-запуск цілого парку сервісних апаратів, які зможуть не тільки заправляти, а й обслуговувати неробочі та пошкоджені супутники.

Джерело: newatlas