Наука

NASA опублікувало нові подробиці про марсіанської місії InSight

InSight

Вже більше року наукова станція InSight знаходиться на Марсі, досліджуючи процеси, що відбуваються на поверхні і в глибині Червоної планети. До своєрідного “ювілею” місії аерокосмічне агентство NASA опублікувало список досягнень планетарного зонда, що знаходиться в сотнях мільйонів кілометрів від Землі.

На “озброєнні” InSight є ряд складних наукових приладів: сейсмометр для виявлення землетрусів, датчики для вимірювання сили вітру і тиску повітря, а також магнітометр і датчик теплового потоку, призначений для аналізу температури планети. Використовуючи всі ці інструменти, дослідники сподіваються краще зрозуміти процес формування кам’янистих планет, таких як Марс і Земля.

Читайте також:  Виявлено раніше невідомий агрегатний стан скла

Згідно зі звітом NASA, за час своєї роботи дослідницької станції вдалося зафіксувати серію «марсотрясінь» з магнітудою 3-4 за земними мірками. При цьому поштовхи відбувалися на глибині понад 30 кілометрів і ледь відчувалися на поверхні. Дослідники агентства вважають, що це результат поступового охолодження планети, яка повільно стискається, руйнуючи власну кору. У найближчому майбутньому вченим належить більш детально вивчити це явище.

Ще однією знахідкою InSight в глибокій улоговині Хомстед стали залишки магнітного поля Марса, яке зникло багато століть тому. Імовірно сильне магнітне випромінювання виходить від намагнічених раніше древніх порід, що знаходяться глибоко під поверхнею планети.

Читайте також:  Вчені розповіли, коли стабілізується клімат

зонд InSight

Крім дослідження тектонічної активності, вчені уважно стежать за марсіанськими вітрами, які переносять породу з однієї частини планети в іншу. Також їх цікавить ядро планети, оскільки досі невідомо, тверде воно чи рідке. Для цього вивчаються коливання і обертання Марса.

Після першого року місії точно відомо, що планета рясніє землетрусами, пиловими вихорами і дивними магнітними імпульсами. Тепер NASA ставить перед собою завдання вивчити кожне з цих явищ більш детально.

Джерело: mars.nasa.gov