Продуктивність

Чи готові Ви стати підприємцем? Психологічна сторона питання

За всіма перевагами роботи на себе ховається безліч підводних каменів. Вам необхідно пам’ятати про те, що хорошого плану дій мало, необхідно уявляти себе в ролі підприємця і побутов готовим до колосальної відповідальності.

“Бажання відкрити власне підприємство часто з’являється, коли людям все менше подобається працювати на когось. Це призводить до думок про те, що ставши власником бізнесу, можна позбутися багатьох проблем. У той час, як працюючи на себе з’являється можливість самостійно розпоряджатися своїми можливостями і часом, це далеко не все, що ви отримаєте “, – говорить Грейс Клепхем, співзасновник освітнього агентства The Change School, заснованого на Балі.

Все інше, що ви отримаєте разом з особовим підприємством, буде приносити трохи менше задоволення.

“Підприємці повинні усвідомлювати, що приватне підприємство – це важка робота. Вона вимагає самодисципліни, і рух вперед, незважаючи на різні труднощі і перешкоди”, – відзначає Солон Теодорс, співзасновник компанії Clapham.

Бажаючим працювати на себе варто спочатку ознайомитися зі специфікою роботи над власним підприємством, пройти навчання в спеціалізованих школах, особливо це стосується людей, які не стикалися з нюансами ведення бізнесу.

Business News Daily пропонує відповісти на кілька запитань, які допоможуть вам зрозуміти, чи зможете ви впоратися з власним підприємством.

Чому я хочу займатися бізнесом?

Багато починаючих підприємців йдуть на поводу у можливостей для заробітку, але їх бажання працювати над підприємством проходить протягом декількох років. У той час, як бажання заробити повинно бути доповненням до бажанням втілити в життя глобальний задум. Щоб справа стала дійсно прибутковою, ви повинні отримувати задоволення від того, що робите.

“У процесі розвитку бізнесу ви все ще відчуваєте пристрасть до того, чим займаєтеся? Єдиний спосіб бути впевненим у перспективності вашої справи – бажання розвиватися і наявність цілей”, – зазначає Грейс Клепхем.

Чи впевнений я, що не зможуть реалізувати себе на нинішній роботі?

Підприємцями можуть бути не всі. Багато запускають власне підприємство і вже в процесі роботи розуміють, що це зовсім не те, що їм потрібно. Деяким людям необхідно всього лише трохи більше відповідальності на їх нинішній роботі: більше команду, більше завдань.

“Підприємництво не варто розглядати як компенсацію недоліків нинішньої роботи. У такому випадку, вкладіть час і сили в пошук нових можливостей на поточному місці роботи”, – говорить Солон Теодорс.

Чи є у мене знайомі, які зможуть допомогти?

Подивіться на коло вашого спілкування і визначитеся, чи є серед знайомих люди, які зможуть допомогти вам запустити бізнес. Беріть участь в обговореннях, різних конференціях, зверніться до експертів, які зможуть направити вас в потрібне русло. Шукайте моральну підтримку.

“Часто підприємці виявляються наодинці зі своїми проблемами. Наявність знайомих, здатних допомогти – може зіграти ключову роль”, – говорить Грейс Клепхем.

У які терміни ви зможете втілити ідею в життя?

Якщо ви відчуваєте, що готові стати підприємцем, дайте собі час, щоб підготуватися психологічно до нового життєвого етапу. Ще раз запитайте себе, чому ви прийняли дане рішення, переглянете бізнес-план і можете спокійно починати роботу над запуском підприємства. І вже в процесі роботи ви зрозумієте, коли настане момент, щоб відкрити підприємство.

Грейс Клепхем радить на чекати, поки все буде ідеально. Короткого шляху не існує, вам доведеться багато трудитися і тільки тоді ви побачите плоди своєї праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *