Криптовалюти

Чому не варто зберігати криптовалюту на біржах або інших подібних майданчиках?

Bitcoin

Популярна в Ізраїлі біржа-криптокошельок BT360 перестала працювати 12 лютого разом з офіційним сайтом. За попередніми даними, це був вимушений захід на час проведення розслідування щодо кампанії у справі про фінансові порушення. Ось тільки заковика в тому, що всі користувачі гаманця не можуть отримати доступ до своїх монет.

Власник сайту BT360 Еяль Саде поспілкувався з Calcalist і розповів, що звільнив генерального директора компанії Ереза Фішлера за порушення, допущені при роботі з клієнтськими засобами. Ось його цитата.

Тепер сайт вимушено призупинив роботу, щоб розібратися в ситуації. Після того, як буде отримана відповідь від влади, BT360 повернеться до роботи, а клієнти зможуть і далі користуватися своїми акаунтами.

Що сталося з криптовалютною біржею

З Фишлером журналістам поспілкуватися не вдалося, проте він запевнив представників Calcalist, що не зробив нічого поганого. За його словами, що пішов з компанії за кілька тижнів до закриття сайту і не мав доступу до рахунків клієнтів, тому не може бути відповідальним за будь-які втрати.

У мене не було доступу до банківських рахунків компанії і я не був уповноважений підписувати документи. У мене не було інформації про те, які саме рахунки належать компанії і чи використовувалися вони для зберігання призначених для користувача грошей. Я не знав, що в цій компанії вважається кошерним, а що ні. Саме тому я вирішив піти з неї за власним бажанням.

Користувачі сервісу, ясна річ, розчаровані і не розуміють, що відбувається. Криптоінформаційний ресурс Decrypt зібрав кілька коментарів на цей рахунок. Один з клієнтів компанії на ім’я Паз розповів наступне.

Ерез Фішлер каже, що гроші у Еяля. Еяль Саде каже, що гроші у Ереза. Я ходив в офіс компанії минулої неділі. Тоді Фішлер сказав, що влада вилучила всі комп’ютери, і попросив проявити терпіння, поки йде розгляд.

Проблеми з виведенням криптовалюти

Зі слів Паза також зрозуміло, що він зберігав на гаманці BT360 криптовалюту на суму в еквіваленті 50 тисяч доларів. Неназвані джерела повідомили журналістам Decrypt, що як мінімум кілька людей втратили сотні тисяч доларів.

Ще одна жертва передбачуваного екзит-скама на ім’я Елі Беджерано завідує ізраїльською криптовалютною біржею Bit2C. Він розповідає, що тісно співпрацював з Фішлером в минулому році – вони проводили спільне тестування нового продукту для криптокредитування. За його словами, тоді на цій авантюрі він втратив значну суму.

Поки що журналістам Calcalist вдалося з’ясувати, що Фішлер колись володів шоколадною компанією, яка згодом збанкрутувала. З тих пір йому було пред’явлено як мінімум сорок боргових позовів.

Послужний список Фішлера як би дає надію на те, що слова власника 360BT можуть виявитися правдою. Але з іншого боку, якби Фішлер дійсно був причетним до крадіжки, то навряд чи один з розлючених клієнтів зміг би застати його в офісі на робочому місці. А з іншого боку, якщо Фішлер стверджує, що звільнився кілька тижнів тому, то чому він перебував там? Занадто багато питань, відповіді на які поки належить з’ясувати.

На жаль, екзит-сками зовсім не рідкість для криптоогалузі – цей вид шахрайства вже не раз зіпсував репутацію всієї індустрії. Буквально напередодні минулого Різдва засновник підозрілого “фонду BitMEX” зник з грошима інвесторів. Шахраєві пощастило вкрасти 380 тисяч доларів.

Якщо ви не хочете опинитися в подібній ситуації, то не зберігайте криптовалюту на біржах і інших подібних майданчиках. Для довгострокового зберігання ми рекомендуємо використовувати холодні апаратні гаманці, а у всіх інших випадках – завжди тримати гроші на гаманцях, від яких у вас є приватні ключі.

До речі, для втрати грошей необов’язково стати жертвою саме екзит-скаму. Можна просто тримати гроші на біржі, яка раптово може закритися. Нещодавно з проблемою виведення грошей зіткнулися користувачі Tradesatoshi.

Залишити коментар