Суспільство

Люксембург став першою країною з безкоштовним громадським транспортом

Громадський транспорт

Завдяки безкоштовному громадському транспорту влада Люксембургу прагне розвантажити дороги від автомобілів. Витрати в розмірі 41 мільйон євро покриватимуться за рахунок податків.

У Люксембурзі від суботи, 29 лютого, весь громадський транспорт – залізниці (за винятком проїзду в першому класі), автобуси (крім низки нічних рейсів) і трамваї – став безкоштовним.

Як пояснили в міністерстві сталого розвитку Великого Герцогства, в структуру якого входить департамент транспорту, подібні заходи раніше ухвалювалися окремими містами, але вперше вони поширилися на всю територію окремо взятої країни.

Читайте також:  МОЗ не розглядає використання Спутника V

За задумом влади, цей крок покликаний спонукати людей відмовитися від автомобілів, щоб розвантажить дороги. Щодня близько 200 тисяч осіб з Німеччини, Франції та Бельгії їздять на роботу в Люксембург.

Скасування оплати проїзду за рахунок податків

Зміни, які влада назвала “важливим соціальним заходом”, торкнуться майже 40 відсотків домогосподарств, уточнює інформагенція AFP. Забезпечення повністю безкоштовного проїзду потребуватиме щорічних додаткових витрат у розмірі 41 мільйона євро. Покриватимуть ці видатки за рахунок податкових зборів.

Крім того, влада Люксембургу планує значно розширити фінансування на розширення мереж рейкового транспорту, зокрема залізниць і трамваїв, уточнює агенція новин dpa.

Читайте також:  Степанов відкинув критику процесу закупівлі вакцин

Площа Великого Герцогства Люксембург становить 2 590 квадратних кілометрів. Населення країни сягає 607 тисяч осіб.

Джерело: DW