Наука

Аналіз атмосфери суперземлі вказав на її можливу життєпридатність

K2 — 18B

Астрономи вивчили атмосферу екзопланети, розташованої недалеко від нас, і виявили, що – теоретично – вона може містити воду в рідкій фазі, а значить, може бути придатною для життя.

Екзопланета, про яку йде мова, називається K2−18B; вона знаходиться в 124 світлових роках від нас. Планета розташовується в зоні населеності, тобто в тій області у зірки, де умови можуть бути придатними для існування води в рідкій фазі. У минулому році астрономи детектували великі кількості водяної пари в атмосфері K2-18B.

K2 — 18B приблизно в 2,6 рази ширше нашої планети і в 8,6 рази більш масивна, що поміщає її — за розмірами – між Землею і Нептуном. Якою ж планетою вона є: суперземлею – великим кам’яним світом з тонкою атмосферою – або ж мінінептуном – планетою з невеликим кам’яним ядром і набагато більш щільною атмосферою? У новому дослідженні фахівці більш детально вивчили атмосферу K2-18B.

Читайте також:  Універсальну вакцину від грипу можливо створять через 5 років

Як відзначають дослідники, водяна пара була детектована в атмосфері ряду екзопланет, проте навіть якщо планета знаходиться в зоні населеності, це не означає, що на її поверхні є відповідні для життя умови. За словами вчених, особливо важливо визначити, чи може на поверхні тіла існувати вода в рідкій фазі.

Дослідники підтвердили, що атмосфера K2 – 18B багата воднем і містить безліч водяної пари. При цьому, що цікаво, таких хімічних сполук, як метан і аміак, в атмосфері даної екзопланети виявилося менше, ніж очікувалося.

Фахівці виявили, що водень становить не більше шести відсотків маси планети, при тому що може становити всього лише одну мільйонну частину її маси; в останньому випадку шанси на те, що K2−18B життєпридатна, підвищуються — показник схожий з таким у Землі. Багато сценаріїв, до яких прийшли вчені, описують K2 — 18B як водний світ – з океанами на поверхні, що мають тиск і температуру, схожі з такими у океанів на Землі.

Читайте також:  Наслідки пандемії коронавірусу - погляд з космосу

Зазвичай астрономи шукають умови для можливого існування життя на кам’янистих планетах розміром приблизно з Землю; найбільш же поширений тип екзопланет — суперземлі, і припущення про те, що на них може бути життя, може істотно розширити зону пошуків потенційно життєпридатних світів.

Робота, присвячена новому дослідженню, була опублікована в журналі The Astrophysical Journal Letters; Коротко про результати повідомляється в Кембриджського університету.

Залишити коментар