Співбесіда

Успішна співбесіда: чого не варто робити після?

Ідеальний приклад: чоловік в Іллінойсі відправив потенційному роботодавцю інтимні фото, на яких зображений з фахівцем по роботі з персоналом з попередньої роботи. Само собою, ці фото він відправив випадково, але роботи так і не отримав.

Відправка фото, ще й особистого характеру насправді є дуже великою помилкою. Тим більше, ні за що не розповідайте про особисті взаємини з попереднім роботодавцем.

Фелісіті Мурман, генеральний директор BuLogics і StratIS EMS розповідає, що одного разу до нього на співбесіду прийшла жінка, яка на питання про особисті захоплення відповіла, що любить кішок. Чоловік розповів, що теж любить кішок, на цьому спілкування закінчилося. Наступні кілька днів вона почала надсилати потенційному роботодавцю фото котів, а останній лист було з підписом “Божевільна жінка-кішка”. Фелісіті Мурман порахував захоплення маніакальним і не взяв жінку на роботу.

Генеральний директор компанії Venerate Media Group Девід Блекер поділився негативним досвідом, розповівши про претендента, який відразу ж після співбесіди написав про все у своєму блозі. Чоловік у деталях розповів, як все пройшло, назвав імена і умови, на яких його погодилися прийняти на роботу.

Девід Блекер зазначив, що навряд чи зміг би довіряти співробітнику, який, ще не влаштувавшись на роботу, почав видавати всі секрети компанії.

Business News Daily ділиться причинами, які можуть поміщати працевлаштування.

Не дзвоніть занадто часто

“Найгірше, що здобувач може робити після співбесіди – це постійно дзвонити, щоб дізнатися, чи приймуть його на роботу. Протягом мінімум 2 діб ви не повинні ні з якої причини нагадувати про себе. Ви повинні весь час пам’ятати про те, що не слід дратувати людей, до того ж, якщо посада цікава для вас “, – Патрік Райс, генеральний директор і засновник компанії Patrice & Associates.

Не додавайтеся в друзі в соціальних мережах до інтерв’юера

“Великою помилкою є пошук і заявка в друзі до фахівця по роботі з персоналом або іншої людини, яка проводила співбесіду, відразу після інтерв’ю. Цей запит може виглядати занадто самовпевнено і вас виключать зі списку претендентів на посаду”, – Річард Обре-Остін, бізнес -тренер і партнер в компанії Dynamic Transitions Psychological Consulting.

Не міняйте зарплатні очікування

“Фахівці по роботі з персоналом обов’язково цікавляться, яку зарплату хотіли б отримувати здобувачі. Потрібно відразу мати уявлення, скільки хотів би заробляти кандидат на ту чи іншу посаду. Ні до чого доброго не приводить, якщо здобувач уже в процесі спілкування вирішує підвищити свої очікування. Адже це демонструє, що людина сама не знає, чого хоче. До того ж, роботодавець вже визначився, яку зарплату може платити. Подібні дії ставлять у незручне становище обидві сторони “, – Майк Астрінгер, керівник відділу по роботі з персоналом Північноатлантичного союзу медико- біологічних наук.

Не дійте так, ніби у вас вже є робота

“Найгірше, що може зробити здобувач, це зателефонувати фахівцеві по роботі з персоналом так, як ніби він вже отримав посаду. У компанії можуть ще проводити співбесіди або аналізувати кандидатів. Якщо вам сказали, що ви відповідаєте всім вимогам, це ще не означає, що ви отримали роботу. Дзвінки можуть стати показником вашої невихованості і зарозумілості. Таким чином можете змусити роботодавця задуматися, наскільки добре ви зможете знаходити спільну мову з клієнтами “, – Жасмин Еліас, менджер по маркетингу компанії Kizkaz.

Не розказуйте про співбесіду, поки не дізнаєтеся її результатів

“Ніколи не хваліться подробицями зустрічі чи пропозиції. Адже ви не знаєте, хто з ким пов’язаний і хто може дізнатися про вашу розповідь. Не забувайте, ви не маєте роботу, поки не приступите до виконання обов’язків. Зберігайте почуття професіоналізму і подяки”, – Андреа Беркман-Донлон, засновник компанії The Constant Professional.

Нікому не скаржтеся на співбесіду

“Якщо вам не сподобалася співбесіда, не поспішайте нікому про це розповідати. Була ситуація, коли компанія дуже хотіла отримати певного фахівця. І вже на етапі спілкування з керівником, жінка розповіла, що їй не зовсім сподобалося, як фахівець по роботі з персоналом проводить співбесіду . Це висловлювання стало для неї фатальним, адже перші проводила співбесіду дружина керівника. Чи варто говорити, що жінка не змогла отримати роботу? “, – Лейла Рейнольдс, старший кар’єрний консультант копанні Resume Strategists.

Не ставте умов роботодавцю

“Одного разу у нас була занадто нав’язлива здобувачка, яка наступного дня після співбесіди почала надсилати листи через кожні 3 години, щоб дізнатися про результати. У підсумку, через тиждень, вона показала ще одну пропозицію роботи, але уточнила, що більше схильна до нашої посади . Це і було помилкою. Здобувачі не повинні тиснути на роботодавця не за яких обставин “, – Брендон Брейкер, власник компанії Loveletter Cakeshop.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *