Політика

У Путіна повідомили деталі розмови з Ердоганом

Кремль

Російський і турецький президенти провели телефонну розмову після ескалації в сирійському Ідлібі.

Під час розмови президенти Росії і Туреччини – Володимир Путін і Реджеп Тайіп Ердоган – обговорили ескалацію в сирійському Ідлібі в ніч на 28 лютого і допустили швидку особисту зустріч, повідомляє прес-служба Кремля.

“По обидва боки підкреслюється на необхідності вжиття додаткових заходів з метою нормалізації обстановки на північному заході Сирії”, – йдеться в повідомленні.

Кремль наголошує, що “домовлено активізувати відповідні міжвідомчі консультації та опрацювати можливість проведення найближчим часом зустрічі на вищому рівні”.

“Продовжено предметний обмін думками щодо ситуації в Сирії. Висловлена серйозна заклопотаність ескалацією напруженості в Ідлібі, що призвела до численних жертв, в тому числі серед турецьких військовослужбовців”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Зеленський запросив оманський бізнес в Україну

Також “акцентована важливість підвищення ефективності координації за каналами міністерств оборони Росії і Туреччини”.

Кремль констатував, що Путін і Ердоган обговорили “хід реалізації російсько-турецьких домовленостей 2018 і 2019 років”, відзначили “пріоритетний характер завдань із боротьби з міжнародними терористичними угрупованнями”.

Як повідомлялося, телефонна розмова відбулася за ініціативою Ердогана.

Напередодні турецький конвой потрапив у Сирії під ракетний удар, в результаті чого загинули 33 військових. У відповідь Туреччина почала завдавати масових ударів по військах Асада.

У Міноборони РФ заявили, що сирійські війська обстріляли турецький конвой, оскільки він перебував серед наступаючих бойовиків. У відомстві також зазначили, що ВКС РФ не брала участі в атаці.

Залишити коментар