Наука

У Землі знайдений ще один природний супутник

Астероїд

Місяць бачать все зрячі земляни. Деякі на ньому навіть були. Оскільки інших постійних природних супутників у нашої планети немає, Місяць вважається єдиним у своєму роді об’єктом. Однак, як з’ясували астрономи, все не так просто.

Малий астероїд 2020 CD3 тимчасово перетворився на новий природний супутник Землі. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на прес-реліз Центру малих планет Смітсонівської астрофізичної обсерваторії.

“Інтеграції орбіт вказують на те, що цей об’єкт тимчасово прив’язаний до землі. Не виявлено ознак збурень, викликаних тиском сонячним випромінюванням, ніякого зв’язку з відомим штучним об’єктом не виявлено”, – йдеться в документі.

Астероїд невеликий, він має розмір від 1 до 6 метрів. Він відноситься до групи Амурів або Аполлонів.

Читайте також:  Вчені знайшли новий невідомий вид стародавньої людини

“Дійсно, є так звані квазісупутники Землі. У них досить хитра орбіта. Коли ми говоримо про супутник, то маємо на увазі, що він по круговій орбіті як МКС або Юрій Гагарін літає. Цей об’єкт літає більш складно. Він летить з тим же періодом, що і Земля, не віддаляючись від неї далеко, утворює тимчасову орбіту. Такі об’єкти на орбіті довго не живуть. Вони можуть кілька років і кілька десятиліть супроводжувати Землю”, — пояснив науковий керівник Інституту астрономії РАН Борис Шустов.

Залишити коментар