Суспільство

Киянка отримала платіжку за опалення на 53 тисячі

Рахунок

За перший місяць 2020 року їй нарахували у 26 разів більше газу, ніж вона спожила, повідомила мешканка столиці. Пізніше в Київтеплоенерго пояснили причину.

Мешканка багатоповерхового будинку в Києві отримала платіжку за опалення за січень 2020 року на суму майже 53 тисячі гривень. Про це повідомляє КП Київтеплоенерго у Facebook.

У компанії заявили, що мова не йде про помилку чи збій, і пояснили причину такого нарахування. Зазначається, що мешканка будинку в Києві, дійсно, отримала платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв. м на суму 52932,18 грн за січень цього року.

Причиною такого нарахування в Київтеплоенерго називають те, що квартира виявилася єдиною із 177 квартир, у якій не встановлено квартирний лічильник опалення. Інші квартири в багатоповерхівці такі лічильники мають.

Читайте також:  Ілон Маск піднявся в рейтингу мільярдерів Bloomberg

“Жителі квартир з лічильниками опалення оплачують тільки спожите тепло за показниками своїх лічильників і опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показниками загальнобудинкового лічильника і сумарними показниками всіх індивідуальних, нараховується жителям без індивідуального лічильника”, – йдеться в повідомленні.

Платіжка за опалення

Фото: Київтеплоенерго

У компанії зазначають, що сума нарахована за методикою, що діє для будинків, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення.

У той же час, у Київтеплоенерго погоджуються, що “хоча, з точки зору закону, нарахування за опалення правильне, проте з огляду на реалії – суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів”.

“Одна квартира не повинна і не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не тільки Київтеплоенерго і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає в недосконалості нормативної бази, зокрема Постанови Кабміну № 630, вимог якої дотримуються теплопостачальники”, – говорять у компанії.

Читайте також:  Глава Англійської церкви назвав Ісуса "не білим"

“Існуюча методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій”, – зазначив директор СП Енергозбут КП Київтеплоенерго Костянтин Лопатін.

“Розуміючи абсурдність ситуації, що виникла, ми будемо звертатися до уряду і профільного міністерства з ініціативою створення методики проведення нарахувань для будинків, де більше 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку”, – повідомив Лопатін.

Київтеплоенерго обіцяє переглянути перерозподіл спожитого тепла в зазначеному будинку і зробити перерахунок платіжки на 53 тис. грн.

1 коментар

  • Лопатин лукавить, що зниже соціальну напругу. Він сам її створює. Гляньте на черги у СЦентрах. Записатися онлайн неможливо – тільки через два місяця. На e-maіl відповідають “відповідь чекайте упродовж місяця”. І що…проходить три місяці – нічого… Телефони мовчать. Повна ізоляція від людей. А платіжки справно ідуть з чотиризначними сумами. Лічильники діють ще рік – їх зняли з обліку не попередивши. А ставити пломби не спішать. Лічильника гарячої води немає – стоїть заглушка, а чомусь нарахування ідуть. Таких людей потрібно лишати права працювати з людьми. Ганьба!

Залишити коментар