Наука

Вчені знайшли новий невідомий вид стародавньої людини

Стародавня людина

Різні види предків людини, здається, змішувалися в результаті спарювання набагато активніше, ніж припускали антропологи. Тобто неандертальці, Homo Sapiens і денисовська людина займалися сексом один з одним постійно. І в цій «Санта-Барбарі» брав участь ще один раніше невідомий вид людини.

700 000 років тому, згідно з новим дослідженням, стародавні люди перехрещувалися з абсолютно невідомою популяцією, яка відокремилася від інших видів людини, принаймні, за мільйон років до цього. Як зазначив антрополог і провідний автор нового дослідження Алан Роджерс, нещодавно виявлене міжвидове схрещування відбулося в Євразії і являє собою найбільш ранній відомий приклад спарювання різних видів древніх людей.

Аналіз, в ході якого порівнювалися ДНК неандертальців, денисовців і сучасних людей з Європи та Африки, ще раз підтверджує, що гени наших предків (і наші власні) мають незліченну кількість джерел.

Коли генетики закінчили аналіз генома неандертальця в 2010 році, вони зрозуміли, що неандертальці перехрещувалися з сучасними людьми в період від 40 000 до 60 000 років тому. Потім дослідження 2018 року показало, що денисівці, які зникли близько 50 000 років тому, передали деякі з своїх генів Homo Sapiens.

Але факт схрещування, який виявив Роджерс та його колеги, набагато старший: група людей, які були предками як неандертальців, так і денисовців (автори дослідження прозвали їх «неандерівцями»), схрестилася зі своїми попередниками близько 744 000 років тому.

Читайте також:  Астрономи знайшли спосіб отримувати деталізовані знімки чорних дір

Ці попередники, у свою чергу, були частиною “суперархічної” групи Євразії, Чисельність якої становила від 20 000 до 50 000 чоловік.

Таким чином, основне значення дослідження полягає в тому, що люди мігрували з Африки в Євразію протягом своєї довгої еволюції три рази: 1,9 мільйона років тому, 700 000 років тому, а потім 50 000 років тому.

Перша хвиля міграції була пов’язана з “суперархаікою”. Потім, 700 000 років тому, за ними пішли неандерівці, які, ймовірно, відокремилися від гілки сучасного людства, перш ніж мігрувати на північ.

Дослідники пишуть, що коли друга хвиля наших предків переселилася в Євразію, вони, ймовірно,»схрещувалися з корінними євразійцями і розділили їх на східну і західну субпопуляції — денисовців і неандертальців.

Потім, багато сотень тисяч років потому, сучасні люди покинули Африку, схрещуючись з неандертальцями, і, в кінцевому рахунку, з денисовцями, у міру їх поширення по Євразії.

«Ці ж події повторилися близько 50 000 років тому, коли сучасні люди пішли з Африки в Євразію, витіснивши неандертальців і денисівців», — пишуть автори дослідження.

Відкриття команди Роджерса відбулося після того, як вони порівняли ДНК сучасної людини з давньою ДНК. Аналіз показав принаймні чотири переломні моменти протягом мільйона років, коли генетичний матеріал передавався від однієї людини до іншої.

Читайте також:  Чому так смачно пахне після дощу і чим це може загрожувати людині

Відкриття найдавнішого схрещування людини дивно тому, що дві популяції, які спаровувалися, були набагато менш тісно пов’язані, ніж інші людські групи, яких також схрещувалися.

Однак залишається кілька загадок. Команда Роджерса не впевнена, до якого стародавнього виду належала суперархічна популяція. Все, що вони знають, – суперархісти відокремлені від нашої людської гілки двома мільйонами років і що стародавні люди жили в Євразії в часи поділу видів. «У нас є викопні свідчення присутності людей в Євразії, вік яких становить 1,85 мільйона років», — сказав Роджерс. В Євразії в ті часи мешкали, принаймні, дві групи людей різних видів, і тоді ж суперархіки відокремилися від нашої гілки. “Це може бути якийсь таксон, про який ми поки не знаємо”, – роблять висновок дослідники.

Але незалежно від того, до якої групи належали суперархіки, нові свідчення схрещування дають можливість поглянути на стародавній світ: «ми проливаємо світло на період в історії еволюції людини, про який раніше не було ніякої інформації», — сказав Роджерс.

Залишити коментар