Наука

Знайдено спосіб отримувати електроенергію з повітря

Вітровий генератор

Вже багато років вчені ламають уми над тим, як з максимальною ефективністю отримувати енергію з альтернативних джерел. Дослідникам з MIT вдалося створити технологію, що дозволяє генерувати електричний струм буквально з повітря.

Нанопроводи

Запропонована інженерами установка Air-gen являє собою масив із спеціально розроблених білкових нанопроводів. Встановлені в пневматичний генератор нанопроводу у вигляді плівки мають товщину менше 10 мікрон. Електричний струм же генерується водяною парою, який присутній в будь-якому приміщенні незалежно від рівня вологості.

“Нам вдалося виробляти електрику прямо з повітря. Air-gen здатний генерувати енергію 24 години на добу, сім днів на тиждень. Мабуть, це саме неординарне і захоплююче застосування білкових нанопроводів в історії науки”, – зазначив Цзюнь Яо, співавтор дослідження.

Інженери запевняють, що використання такої установки допустимо в будь-яких точках Землі, незалежно від рівня вологості. Розмістити подібний генератор можна навіть в пустелі Сахара, оскільки найтонші нанопроводи здатні перетворювати в пар вологу з будь-якою концентрацією, яка міститься в повітрі.

Читайте також:  Вчений дізнався, з якими людьми трапляються «дива»

Ефективність вже створеного прототипу такого генератора становить 40 міліватт на один квадратний сантиметр при напрузі в 0,5 вольта. Примітно, що такі показники актуальні навіть при вологості повітря всього в 20%. Максимальна ж ефективність створеної плівки відзначена при товщині шару білкових волокон в 14 мікрометрів. Повна регенерація установки відбувається за п’ять годин, після чого її ефективність відновлюється до колишнього рівня. На думку вчених, подальші дослідження дозволять підвищити ефективність даного методу.

Джерело: arstechnica

1 коментар

  • “Розмістити подібний генератор можна навіть в пустелі Сахара”…. “Примітно, що такі показники актуальні навіть при вологості повітря всього в 20%. ”
    На востоке, юго-востоке и юге Украины летом влажность воздуха днем часто ниже 20%.
    Неужели через установку не надо прогонять воздух?

Залишити коментар