Технології

Автомобілі отримають коробку передач зі штучним інтелектом

За рулем

Нова технологія розроблена Hyundai і KIA і буде використовуватися в серійних моделях.

Предиктивна система перемикання передач Information and Communication Technology (ICT) Connected Shift System, яка вміє самостійно вибирати оптимальний щабель в трансмісії на підставі даних про поточну ситуацію на дорозі навколо, позиціонується корейським автовиробником як перша подібна технологія в світі.

За підбір потрібної передачі відповідає інтелектуальне програмне забезпечення блоку управління трансмісією TCU (Transmission Control Unit), яке аналізує надходить від камер і радара інтелектуального круїз-контролю і навігаційної системи інформацію. Штучний інтелект враховує швидкість і відстань між машинами на дорозі, наявність спусків і підйомів попереду, градієнт дорожнього полотна, профілі поворотів і дорожні події, щоб розуміти, яка передача буде актуальна в конкретний момент часу.

Читайте також:  Google представила нову версію Android 11 Developer Preview

Hyundai

Наприклад, якщо система розуміє, що попереду машина не стане різко прискорюватися, а швидше сповільниться, то можна розімкнути зчеплення і дозволити автомобілю рухатися накатом на нейтральній передачі. Якщо потрібно різко прискоритися, щоб вбудуватися в потік, електроніка активує режим Sport, а потім, коли машина рухається рівномірно, автоматично відключає його.

Тести ICT показали, що технологія дозволяє здійснювати приблизно на 43% менше перемикань передач, ніж це робить автоматична коробка передач без штучного інтелекту. Крім того, машина менше задіє гальма. У сукупності це дозволяє як знизити витрату палива, так і підвищити ресурс гальмівної системи за рахунок більш рідкісного її використання.

У майбутньому “розумна” коробка передач буде інтегрована з системами автопілота, а також зможе по зв’язку стандартів LTE або 5g взаємодіяти зі світлофорами. Про терміни появи ICT на серійних автомобілях Hyundai і KIA поки не повідомляється.

Читайте також:  Специфікації Samsung Galaxy M31 засвітилися в бенчмарку до анонсу

Залишити коментар