Наука

Вчені почнуть шукати життя в марсіанських печерах

Життя на Марсі

Існування життя на Марсі в минулому і сьогоденні ще не доведено, проте вчені не залишають спроб вирішити цю загадку. Одна з нових ініціатив астробіологів пропонує досліджувати не саму поверхню Червоної планети, а розташовані під нею печери, в яких, на думку дослідників, могли зберегтися живі організми.

Сканування Марсу

У Національному дослідницькому інституті печер і карстів в Карлсбаді пройшла велика конференція, в якій брали участь астробіологи та інші експерти. В ході тривалих дискусій учасники заходу прийшли до єдиної думки, що шукати ознаки життя на Червоній планеті варто в глибоких печерах. Вони захищені від радіації, а також перепадів температур, до того ж там може бути виявлена вода.

Читайте також:  NASA показало поверхню астероїда Бенну в розширенні 1285 мегапікселів

Вивчення планується проводити за допомогою розвідки на місці (місія TH2OR) і спеціальної платформи, на орбіті Марса, що займається скануванням поверхні планети для виявлення підземних вод за допомогою низькочастотних електромагнітних хвиль (місія VALKYRIE).

Дослідники вже знайшли кілька печер для потенційного вивчення і відзначили, що умови в них, як правило, сильно більш послідовні і сприятливі, ніж на поверхні. Терміни запуску планованих місій будуть оголошені пізніше.

Джерело: space.com

Залишити коментар