Помилки, які примусять стати кращим

Помилки, які примусять стати кращим

Разом c людьми, які погодилися фінансувати вашу ідею, у вас з’являється впевненість у своїх силах і бажання робити щось. Також це додає самовпевненості. Не забувайте, що це не основний двигун вашого проекту. Успіх – це не гра чисел. Мова йде про те, що вам ще належить багато вчитися. Щоразу прислухайтеся до своїх клієнтів, які самі підкажуть що їм хотілося б бачити у вашій роботі.

Еntrepreneur підкаже, як розробити механізм зворотного зв’язку на прикладі помилок, які люди роблять неусвідомлено і стратегії, як боротися з цими помилками.

1. Безутомлено розповідати про себе

Часто люди багато говорять про те, що їм потрібно або розповідають про себе. Вони не дякують іншим за приділений час, не намагаються дізнатися, що цікаво оточуючим. Почніть з того, щоб виділити іншій людині 3-5 хвилин на розповідь про себе і свої інтереси. Нехай люди говорять, можливо їхній досвід стане в нагоді і вам.

Ось схема, яку ви можете з легкістю використовувати:

“Дякую, що знайшли час, щоб зустрітися зі мною. Перш, ніж я почну розповідати про себе і про те, чим займаюся, мені хотілося б дізнатися трохи більше про вас. Розкажіть про свої інтереси і про те, над чим ви зараз працюєте” .

Таким чином ви можете спровокувати співрозмовника на розповідь, який далеко відходить від основної теми, але він зможе виговоритися. Ви помітите, що перебуваюча  з вами людина, швидше за все, відкладе у бік телефон і буде більш уважна до вас. Люди будуть выдкриватися вам, тому що ви їх про це попросили. Також, ви зможете більше дізнатися, що важливо, а що ні для ваших клієнтів.

2. Зациклюватися на конкретних навичках

Більше уваги приділяйте можливостям. Якщо ви розробник, у якого є досвід роботи з мовою програмування Ruby, а замовнику потрібна людина з досвідом роботи з Python, то не поспішайте відмовлятися від роботи. Ви можете сказати, що вам доводилося неодноразово працювати з різними мовами програмування і, як показує досвід, ви досить швидко можете вивчити щось нове.

3. Недооцінювати себе

Якщо ви є фахівцем у якійсь конкретній області, продемонструйте це. Подумайте про свій досвід і про те, як ви його отримали.

Один із підприємців розповідає, що кожен з тих, з ким він працював над запуском підприємства, паралельно працював з конкурентами. Буває й таке, деякі отримують перевагу в роботі незаслужено.

Тому говоріть про свої реальні навички і можливості. Не засмучуйтеся, якщо вас відразу не оцінять по заслугах. Якщо ви насправді хороший фахівець, то навряд чи зможете залишитися непомітним.

4. Не думати про те, що навколо вас люди

Люди, які турбуються тільки про себе, відвернуться від вас при будь-якому вдалому моменті: на етапі найму співробітників, фінансування вашої ідеї, працюючи з вами або на вас. Тому ви повинні витратити час на те, щоб переконатися в людях і максимально розповісти їм про ризики.

Щоб люди хотіли з вами працювати, необхідно поділитися з ними інформацією про свої заслуги, про те, що вам вдалося створити, про свої нагороди і інших достоїнствах. Тільки будьте відверті, від цього залежить, наскільки будуть довіряти вам оточуючі.

5. Боятися конкуренції

Якщо ви виробляєте продукт, який роблять і інші, це ще не означає, що вам доведеться зіткнутися з серйозною конкуренцією. У будь-якому випадку ви будете робити свою роботу трохи інакше. Вам не обов’язково намагатися бути краще за інших, просто будьте іншими.

Якщо ви надаєте якісь послуги, додайте в свою роботу якусь особливість. Це буде виділяти вас на тлі інших. Ні, це не буде показником того, що ви кращі. Ви будете особливі. Навіть якщо широка аудиторія не оцінить ваші старання, ви все-одно зможете знайти своїх споживачів.

6. Боятися експерементувати

Чітке уявлення про те, що і як має працювати – це дуже добре, але все ж ви повинні діяти виходячи з реальних обставин. Покажіть, як ви збираєтеся виконувати свою роботу. Як співробітникам, так і клієнтам важливо мати уявлення про ваші плани, але також варто згадати про те, що план може змінюватися в залежності від обставин. Це продемонструє вашу далекоглядність.

7. Зациклюватися на відмовах

Не закінчуйте зустріч з інвесторами через те, що відчуваєте себе невпевнено. Якщо в процесі спілкування ви зрозуміли, що над проектом ще необхідно багато працювати, це не означає, що вас не захочуть фінансувати. Розкажіть, чому вже зараз, а не через п’ять років, вам потрібна підтримка, в тому числі і фінансова. Якщо ж не бачите зацікавленості, шукайте інших інвесторів. Коли не вдалося зацікавити когось одного, то це ще зовсім не означає, що таке повторитися з усіма.

До того ж,  інвестори можуть підказати, в якому напрямку ви повинні рухатися далі. Також вони можуть розповісти знайомим про вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *