Технології

Хакери масово атакували користувачів Windows 7

Windows 7

У середині січня Microsoft офіційно припинила підтримку операційної системи Windows 7. Вже через кілька тижнів її користувачі зіткнулися з технічними проблемами і нав’язливою пропозицією компанії оновитися до більш актуальної версії ОС. Тепер же “викурювати” користувачів “сімки” почали творці шкідливого ПЗ. Експерти компанії Webroot відзначили рекордне зростання числа вірусів, націлених на ПК під управлінням застарілої операційки.

Webroot

В ході дослідження аналітики компанії вивчили понад 37 мільярдів посилань, 842 мільйони доменів, 4 мільярди IP-адрес, а також 31 мільйон активних мобільних додатків. Згідно з опублікованим звітом, 93,6% проаналізованих шкідливих програм були “націлені” на платформу Windows 7, що стало рекордним показником за всю історію спостережень.

Читайте також:  Створена розумна лінза для відновлення нормального зору

Зафіксоване зростання числа експлойтів для застарілих версій Windows склало 360%, при цьому велика частина припала саме на Windows 7. Відзначено також значне збільшення кількості заражених пристроїв, що належать рядовим користувачам, а не компаніям — в два рази. 35%
“постраждалих” комп’ютерів піддавалися зараженню вірусом два і більше рази; 10% зіткнулися з погрозами більше шести разів.

За словами експертів, враховуючи припинення офіційної підтримки з боку Microsoft і той факт, що “сімка” більше не буде отримувати оновлень безпеки для домашніх ПК, надалі ситуація може лише посилитися.

Джерело: helpnetsecurity

Залишити коментар