Технології

Як стати астронавтом NASA: оголошено новий набір

Астронавт

Днями NASA оголосило про початок набору рекрутів для поповнення корпусу астронавтів, проте потрапити в агентство дуже непросто.

Нещодавно NASA оголосило про новий набір в корпус астронавтів, який в даний час налічує 48 активних співробітників. Пов’язано це з великою космічною програмою, яку агентство запланувало на прийдешнє десятиліття. З 2 березня NASA почне приймати заявки від усіх бажаючих — однак, зрозуміло, критерії відбору будуть досить жорсткими.

Відразу відзначимо, що основна умова для кожного кандидата, незалежно від статі і віку — бути громадянином США. Крім того, вам потрібно володіти відповідною професійною кваліфікацією. NASA розгляне тільки анкети кандидатів, що володіють як мінімум магістерським ступенем в області технічних, природничо-наукових (в т.ч. медичних) і математичних наук. Крім того, агентство також не проти прийняти до своїх лав льотчиків-випробувачів. Ви повинні володіти досвідом роботи у відповідній сфері від двох років, а в разі льотчиків ще й налітати в цілому 1000 годин.

Всі, хто пройдуть відбір і двогодинне онлайн-тестування приступлять до навчання в 2021 році на території Космічного центру Джонсона в Х’юстоні, штат Техас. У програму тренувань входить підготовка до виходу у відкритий космос, інженерні роботи і робототехніка, знайомство з системами МКС, пілотування навчального Т-38 і навіть уроки російської мови. У майбутньому астронавтів чекають випробування не тільки на борту Міжнародної космічної станції. NASA планує відправити кілька місій на місяць і, можливо, ризикне навіть запустити першу марсіанську експедицію.

До речі, якщо судити по минулому набору, зарплата астронавта коливається від $53 800 до $70 000 в місяць.