Технології

Сучасна зарядка для смартфона змогла б керувати польотом на Місяць

Зарядка та місяць

Сучасні високопродуктивні процесори мають величезну обчислювальну міць. Навіть смартфони сьогодні набагато могутніші за суперкомп’ютери 20-річної давності. Відомий розробник ПЗ для пристроїв від Apple прийшов до висновку, що навіть звичайний зарядний пристрій здатний обійти за швидкістю комп’ютер космічного корабля «Аполлон-11», який доставив перших астронавтів на місяць.

Для порівняння використовувався зарядний пристрій Anker PowerPort Atom PD 2 з підтримкою технології швидкої зарядки HUAWEI SuperCharge потужністю 40 Вт. Він побудований на процесорі Cypress CYPD4225 і працює на тактовій частоті 48 МГц. Для порівняння, суперкомп’ютер на кораблі “Аполлон-11” був величиною більше метра і вмів виконувати близько 40 тисяч простих математичних обчислень в секунду, працюючи на тактовій частоті 1,024 МГц.

Читайте також:  Microsoft почала змінювати інтерфейс Windows 10

І хоча Форрест Хеллер вважає, що порівнювати продуктивність комп’ютера, що керує польотом на Місяць, і зарядного пристрою не зовсім коректно, за його словами, чотири таких зарядки потенційно володіють достатньою обчислювальною потужністю, щоб допомогти людству долетіти до Місяця і назад.

Незважаючи на гадану легкість, політ в космос — це не тільки продуктивність комп’ютера. Швидкість “Аполлона-11” становила 15 тисяч кілометрів на годину. Спочатку він обертався навколо Землі, а тільки потім відправився до Місяця. Весь цей час він піддавався радіації і перевантаженням. Є великі сумніви, що ЗУ впоралося б з такими недружніми умовами.

Джерело: gizmodo

Залишити коментар