Концентрація

Тренування для мозку: Як зосередитися на головному і не відволікатися

Проте варто вам трохи абстрагуватися і зосередитися на головному, як ви зрозумієте всі обмеження, долають ваш мозок. Метушня не дозволяє вам зосередитися і швидше рухатися вперед. Проаналізувавши їх і зрозумівши, що тягне вас назад, ви зможете поліпшити концентрацію уваги і підвищити особисту продуктивність.

Людському мозку властиво відволікатися, тому нам так складно зосередитися в епоху цифрових технологій. “Відволікання сповіщають нас про зміни навколо, – говорить Девід Рок, співзасновник The NeuroLeadership Institute і автор книги ” Ваш мозок за роботою “. – Відволікання – це сигнал тривоги, який говорить: ” Зверніть свою увагу сюди, тут може ховатися небезпека “. Реакція мозку відбувається автоматично і її практично не можна зупинити “.

Відволікання негативно впливають на вашу роботу, але при цьому покращують ваш настрій. “Ваш мозок набуває мотивацію, коли ви працюєте над кількома завданнями”, – говорить Рок, маючи на увазі, що ви отримуєте емоційне задоволення, коли займаєтеся багатьма справами одночасно.

Багатофункціональність – дуже важливий навик, але у неї є зворотна сторона. “Це негативно діє на інтелект, буквально знижує рівень IQ, – пояснює Рок. – Ми робимо помилки, упускаємо дрібні деталі, втрачаємо контроль в самий невідповідний момент або зовсім робимо не те, що потрібно”.

Зрештою, ваша мета полягає не в тому, щоб весь час зберігати концентрацію, а в тому, щоб щодня на короткий період позбавлятися від відволікань. “Двадцять хвилин глибокої концентрації в день можуть все змінити”, – переконаний Рок.

Наступні три пункти допоможуть вам стати більш зосередженими і підвищити продуктивність:

1. Віддавайте перевагу творчій роботі

Спочатку ми зазвичай беремося за найлегшу роботу і поступово рухаємося до більш складних завдань. А ще кожній людині властиво відкладати більш складну роботу “на потім”. Це пов’язано з внутрішньою підсвідомою напругою і страхом не впоратися із завданням. Особливо якщо на самому початку ви не знаєте як її вирішити. Такий стан спустошує запаси внутрішньої енергії і знижує концентрацію. “Після години роботи ваша продуктивність суттєво погіршується, – говорить Рок. – Кожна ваша дія стомлює мозок”.

Для підвищення продуктивності потрібно поміняти порядок виконання завдань.

На початку дня візьміться за завдання, які вимагають креативності або концентрації, а потім переходіть до більш простих завдань, таким як перевірка пошти або складання графіка зустрічей на наступний день.

2. Правильно розподіляйте особистий час

Спостерігаючи за багатьма людьми, Рок прийшов до висновку, що ми зберігаємо максимальну концентрацію в середньому лише протягом шести годин на тиждень. “У цей час ви можете бути наполегливим і ефективно виконувати свою роботу”, – говорить він.

Більшість серед нас найкраще концентруються вранці або пізно ввечері. Крім того, Рок довів у своїх дослідженнях, що 90% людей більш продуктивно працюють поза офісом.

Визначте, де і коли ви можете задіяти граничну концентрацію, а потім перенесіть найбільш складні завдання на цей час.

3. Тренуйте ваш мозок як м’язи

Якщо ви постійно тренуєте багатозадачність (звикаєте робити багато завдань одночасно), мозок швидко адаптується до цього. Якщо постійні відволікання входять у звичку, ви втрачаєте здатність концентруватися. “Ми вчимо наш мозок бути розсіяним”, – пояснює Рок.

Тренуйте концентрацію завдяки відмові від всіх відволікань та виконання однієї єдиної задачі. Почніть з 5 хвилин в день, поступово збільшуючи кількість часу. Якщо ви виявите, що збилися з думки, просто зосередьтеся на виконанні актуального для вас завдання. “Це як ніби ходити в спортзал. Ви повинні прокачати мозок, щоб стати сконцентрованим”.

Домагайтеся успіхів у роботі, тренуйте свій мозок і підвищуйте особисту продуктивність. Удачі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *