Технології

NASA відтворило легендарну фотографію Землі з космосу

Земля і місяць

У 1990 році космічний зонд “Вояджер-1” сфотографував Землю з рекордної відстані, використовуючи довгофокусну камеру. Незабаром фотографія, що отримала назву Pale Blue Dot, облетіла всю планету. З нагоди 30-річчя всесвітньо відомого знімка агентство NASA опублікувало його ремастер, створений з використанням сучасного обладнання.

Pale Blue Dot

Зроблена тридцять років тому фотографія перевернула уявлення людини про нашу Сонячну систему. На знімку Земля виглядає як крихітна точка, а саме зображення було отримано на відстані 6 мільярдів кілометрів від сонця.

Читайте також:  Samsung представила 3D-датчик з частотою 120 Гц і дальністю 5 метрів

NASA провело глибоку ретуш знімка, використовуючи спеціальне програмне забезпечення. Головним завданням художників було зберегти кольори і композицію оригінального фото, яке в 1994 році, завдяки астроному Карлу Сагану і його книзі, отримало ім’я «блідо-блакитна точка».

“Це тут. Це будинок. Це ми. Тут всі, кого ви любите, всі, кого Ви знаєте, всі, про кого ви коли-небудь чули, кожна людина, яка коли — небудь була, прожила своє життя”, – Карл Саган.

Зараз “Вояджер-1” продовжує свою космічну подорож, перебуваючи в режимі економії енергії, в який був переведений після зйомки серії фотографій “Сімейний портрет Сонячної системи”. У 2012 році зонд вийшов у міжзоряний простір.

Читайте також:  SpaceX збирається розгорнути супутники Starlink на Марсі

Джерело: cnet

Залишити коментар