Криптовалюти

Як люди втрачають криптовалюту: найсумніші історії з реального життя

Плакати через біткоїн

З моменту створення головної криптовалюти втрачено вже більше 2.5 мільйона монет вартістю приблизно 25 мільярдів доларів за поточним курсом. До такого висновку прийшли експерти Chainanalysis в своєму недавньому звіті. Причина втрати монет може бути найрізноманітнішою: від обману шахраями до банальної людської дурості. Менеджер Set Protocol Ентоні Сассано розпитав своїх підписників в Твіттері про їх сумні історії розставання з криптою. Нижче зібрані самі повчальні випадки.

Mt.Gox і втрачені можливості

Розробник Ефіріума під псевдонімом Antiprosynthesis згадав про найвідомішу катастрофу в історії біткоїну: падіння біржі Mt.Gox. Колись її злом призвів до загальних збитків у розмірі 460 мільйонів доларів.

Я перевів свої BTC на Mt.Gox, щоб продати криптовалюту, так як там була найвигідніша ціна … на початку 2014 року.

Час згадано не випадково: Mt.Gox закрилася в лютому 2014 року, при цьому трейдери так і не змогли вивести свої кошти. Драма навколо судових процесів біржі триває і донині.

Читайте також:  Facebook відроджує криптовалюту Libra

Ще один розробник Ерік Елліот згадав, що в 2010 році він добував біткоїни. Тоді складність мережі була дуже низькою, з цього майнерам вдавалося отримувати сотні BTC в день. На жаль, в той час Елліот розчарувався у своїй затії і перестав займатися майнінгом. Якби йому вдалося накопичити і зберегти до сьогоднішнього дня 1000 BTC, він міг би продати їх за 10 мільйонів доларів. Але монет більше немає.

Страшно подумати, який жаль я буду відчувати, коли біткоїн раптом виросте в ціні до 100 тисяч доларів.

ICO і знаменитості з роздачею криптовалют

Бум ICO припав на 2017 рік. У той час більшість стартапів тільки на одних обіцянках могли заробити мільйони доларів. Один з інвесторів ICO Tron повідав свою сумну історію: він продав куплені токени якраз перед тим, як вони злетіли в ціні в сто разів. Якби він не розлучався з ними, то міг би продати їх за 750 тисяч доларів на піку вартості.

Ще один анонім розповів, як вклав ETH в одне ICO, тому що «навіть Ілон Маск інвестував гроші в цей проект». Результат цілком очікуємо – обдурений вкладник більше ніколи не бачив своїх монет.

Нагадаємо, шахраї часто прикриваються іменами відомих особистостей — у тому числі Ілона Маска – і піарять свої скамні проекти. Зазвичай вони просять відправити 0.1 ефіру, біткоїну або інших монет і обіцяють надіслати у відповідь в рази більше. Звичайно ж, ніхто нікому гроші не повертає.

Найбільш прикрі помилки

Деякі люди на власних помилках зрозуміли, що ринок криптовалют не так раціональний, як можна було б подумати. Генеральний директор Truffle Suite Тім Коултер торгував проти тренду зростання Ефіріума, коли той коштував всього 3 долари. У той час він вірив, що ціна не підніметься до тих пір, поки не буде виконаний великий обсяг технічних робіт над проектом.

Чого він не очікував, так це масової криптоістерики в кінці 2017 року через біткоїн та інших криптовалют, під час якої ціна ефіріума злетіла до 1500 доларів. Коултер зізнався, що більше не збирається шортити монету.

Інші помилки криптоентузіастів були набагато банальнішими – наприклад, користувач smokatoke продав свої монети в десять разів дешевше на децентралізованій біржі EtherDelta через помилку в ціні. Один зайвий нуль обійшовся трейдеру в 4000 доларів.

Є ще один кошмар для інвесторів під назвою DAO. Це був один з найбільших експериментів в історії Ефіріума, який закінчився провалом. Передбачалося, що це буде самоврядна організація, яка зможе роздавати гранти, але помилка в коді DAO призвела до великої крадіжки монет вартістю 50 мільйонів доларів. Більшість коштів було відновлено після відкату блокчейна Ефіріума. На жаль, сумні спогади відкотити неможливо.

Відправив 100 ETH в DAO.

Єдине повідомлення від ще одного криптоентузіаста. Кілька слів, але в них, напевно, дуже багато болю. Нагадаємо, злом DAO став одним з найголовніших потрясінь для світу криптовалют.