Гроші

Як зберегти свої кошти українцям?

Питання збереження та примноження своїх кровних актуальне в будь-який час. І хоч зараз курс гривні до долара як ніби стабілізувався, знати, куди вкласти і як витратити свої гроші українцям зайвим явно не буде. Ми дізналися у експерта, що потрібно робити.

“Зараз в країні унікальна ситуація – темпи падіння реальної заробітної плати випереджають темпи падіння номінального ВВП”, – стверджує керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко. За словами експерта, якщо в 2008 році цього не було – тоді зарплата не так сильно впала до ВВП, то нинішня ситуація говорить про те, що держава не може гарантувати доходи населенню. Таким чином, стає актуальною приказка “порятунок потопаючого – справа рук самого потопаючого”, адже допомогти з ростом доходів українцям може тільки бізнес, говорить Микола Івченко.

Однак бізнес міцно залежить від економічної ситуації в країні, що створює певну нестабільність. А, як стверджує пан Івченко, національний фондовий ринок – в нулі. Які ж ще існують способи не втратити свої накопичення?

Нерухомість не актуальна?

“Показники в доларовому еквіваленті в порівнянні з початком цього року ціни впали в доларі і виросли в гривневому еквіваленті”, – говорить експерт. В цілому динаміка спаду доларової ціни на нерухомість в Україні спостерігається з початку падіння курсу гривні до долара. Ця ситуація не сприяє збагаченню – адже за рік квартири українців лише подешевшали в два рази в доларі, тоді як гривнева ціна зросла незначно.

Варто бути уважним з інвестиціями в новобудови. Незважаючи на кризу, будівництво нових будинків активно триває, і воно далеко не завжди є законним. Тому перш, ніж інвестувати в будівництво нового будинку, слід перевірити, чи легально він будується. У Києві це можна зробити за допомогою сайту містобудівного кадастру. http://monitor.mkk.kga.gov.ua/

Депозити

Існує також альтернатива у вигляді депозитів. Зараз депозити в іноземній валюті дають близько 7-8 відсотків прибутку, депозити в гривні – 21%. Відповідно, інструментів для заробітку не так багато – залишається класичний депозит в умовах того, що ситуація в банківській сфері нестабільна і довіра до банків невелика, фондовий ринок поки не зростає, населення шукає додаткові заробітки, стверджує Микола Івченко.
При цьому вклади слід диверсифікувати – зберігати в різній валюті (гривні, євро, доларах) і різних, бажано стабільних, банках. Накопичення краще розкласти по 150-200 тисяч гривень, таким чином, якщо банк лопне, їх поверне Фонд гарантування вкладів.

Акції

Крім вищезазначених засобів, українець може вкласти свої гроші в акції українських компаній і дорогоцінні метали (наприклад, в монети). Однак, за словами експертів, останній варіант великих доходів при продажу не обіцяє, адже протягом останніх декількох років ціна на дорогоцінні метали не росте.

Антикваріат

А ось артефакти минулих епох, на думку експертів, не кращий спосіб для вкладень в нинішні часи. По-перше, високий ризик підробки – картина, ікона або прикраси можуть виявитися зробленими де-небудь на Малій Арнаутській, а не у Франції XIV століття, по-друге, те, що здається цінним сьогодні, може перестати бути таким завтра.

Освіта

У часи, коли матеріальні блага мають властивість різко знецінюватися, а технічні новинки швидко застарівають, дійсно хорошим вкладенням стане освіта. Знаючи як мінімум кілька іноземних мов, вже буде простіше отримати роботу і легше адаптуватися в одній із зарубіжних країн. А якщо до цього додати професійні пізнання в якій-небудь галузі, то успішне працевлаштування гарантоване.

Державні облігації

Цінні папери, гарантію за якими дає держава, або ж ОВДП – облігації внутрішньої державної позики, на сьогоднішній день є досить затребуваними. Номінал їх виражається у гривні або в доларах, термін обігу (вкладу) – від 1 до 3 років. Вартість ОГВЗ індексується залежно від валютного курсу, що є позитивним моментом в тому випадку, якщо падіння гривні продовжиться.

На перший погляд може здатися, що покупка державних облігацій (хоча б, тому що вони державні) – справа складна і клопітка. Насправді зараз здійснити це стало простіше – ОГВЗ можна придбати у компаній-брокерів, що спеціалізуються на цінних паперах.

У середньому сума відсотків у ОГВЗ менша ніж у банківських депозитах в іноземній валюті, проте, облігації мають істотну перевагу – у разі будь-яких проблем ви отримаєте назад 100% суми своїх інвестицій.

Як визначитися?

Безумовно, перш ніж вирішити, куди вкласти свої гроші – у бізнес, на рахунок у банк, або в купівлю цінних предметів, слід серйозно подумати.

  • Яку суму ви готові вкласти, щоб отримати дохід? Варто враховувати, що, чим більше грошей ви готові вкласти, тим більше буде діапазон ваших можливостей;
  • На який термін ви готові вкладати гроші? Іншими словами – коли ви збираєтеся використовувати накопичене?
  • У якій валюті ви збираєтеся тримати вклади, в тому випадку, якщо збираєтеся відкривати депозит? Не варто забувати про інфляцію і нестабільний курс гривні.
  • Для реалізації якої мети вам потрібні накопичення? Їх може бути декілька: навчання, подорожі, які-небудь покупки.
  • Чи готові ви ризикувати при цьому? Адже чим прибутковіша інвестиція, тим вище ризик втрати коштів.

Відповівши на ці питання, ви зможете розібратися, який спосіб заощадження та інвестицій вам підходить – “швидкий” або “повільний”, ризикований або безпечний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *