Технології

Астрономи виявили найдревнішу «мертву» галактику

Галактика

Сучасна наука пов’язує початок створення Всесвіту з Великим вибухом. Передбачається, що після цієї події матерія поширювалася нерівномірно, породжуючи великі хмари газу, з яких пізніше сформувалися перші галактики. Одна з таких виявлених галактик настільки стара, що вже 12,5 мільярда років залишається “мертвою”.

Перші галактики з’явилися через 400-500 мільйонів років після Великого вибуху. Деякі з них виявилися розкидані по всесвіту, перебуваючи один від одного на величезній відстані, інші — сформували гігантські скупчення.

В ході вивчення галактики XMM-2599 в сузір’ї Кита за допомогою телескопів ALMA і Hubble з’ясувалося, що формування зірок в ній тривало всього 700 мільйонів років. Таким чином, вже через 1,3 мільярда років після Великого вибуху вона припинила зіркоутворення і з тих вважається «мертвою». Вчені також підрахували, що в сумі всі зірки в цій галактиці в 300 мільярдів разів важче сонця, що робить XMM-2599 ультрамасивною галактикою.

Читайте також:  Google назвала найкращі розширення для Chrome у 2021 році

Для порівняння, Чумацький шлях має вік 13,2 мільярда років, проте все ще продовжує породжувати нові зірки. Поки що вчені не можуть відповісти, чому XMM – 2599 припинила активність. Також астрономи не знають, яка подальша доля такої галактики.

Джерело: edition.cnn.com