Суспільство

Діаспора Канади засудила участь українських гімнасток у змаганнях в РФ

Українська діаспора в Канаді

Глава української діаспори в Канаді написала листа українським міністрам з приводу виступу спортсменів на змаганнях у Росії.

Президент Конгресу українців Канади Олександра Хичій написала листа міністру культури, молоді і спорту Володимиру Бородянському і главі МЗС Вадиму Пристайку, у якому назвала неприпустимою участь Національної збірної України з художньої гімнастики в змаганнях у Москві. Про це повідомляє Укрінформ.

“Конгрес українців Канади, який представляє інтереси 1,4-мільйонної української громади Канади перед канадським урядом і суспільством, вважає участь Національної збірної команди України з художньої гімнастики на Гран-прі в Москві 7-9 лютого 2020 року, про яку нам стало відомо із заяви Федерації гімнастики України і низки українських ЗМІ, неприпустимою”, – зазначає Хичій.

Читайте також:  В Україні продовжує скорочуватися приріст COVID

На її переконання, поїздки українських спортивних команд до РФ “це – образа воїнів, які віддали життя і здоров’я, захищаючи Україну від російського ворога”.

“Оскільки Федерація гімнастики України та інші спортивні федерації фінансуються державним бюджетом України, закликаємо Вас вжити відповідних заходів, щоб зупинити участь команди в цьому Гран-прі і запевнити, що подібні явища не повторяться в майбутньому”, – зазначила президент Конгресу українців Канади.

У свою чергу, головний тренер Національної збірної команди України з художньої гімнастики Ірина Дерюгіна вважає участь українських гімнасток у змаганнях в РФ підготовкою і відбором найкращих спортсменів напередодні Олімпіади в Токіо.