Криптовалюти

Yahoo Finance і Investing.com збрехали про те, що біткоїн впав на 56%

Yahoo Finance

На двох відомих фінансових сайтах, Yahoo Finance і Investing.com, з’явилася неправдива інформація про те, що біткоїн впав на 56%.

Клікбейт вельми поширений у фінансовій пресі, особливо коли мова йде про криптовалюту. Найчастіше такі статті автоматично складаються ботами. Аналогічним чином з’явилася і відверто брехлива історія про біткоїн.

Вчора два великих фінансових сайти повідомили, що біткоїн впав на 56%. На сайті Yahoo Finance з’явився заголовок: “біткоїн зазнав нищівної поразки, втративши 56%”. На порталі Investing.com також з’явилася інформація про те біткоїн нібито торгується на рівні $5991.80. Потім ці дані були видалені.

Неправдива інформація, представленими цими, здавалося б, надійними ресурсами, просто шокує. Як взагалі можна написати подібну історію, не кажучи про її публікації? Справа в тому, що статті часто пишуть боти для отримання доходу від реклами через заголовки-приманки. В даному випадку заголовок виявився не просто помилковим – це цілковита вигадка.

Подібна дезінформація може сильно похитнути ринки. З огляду на, що алгоритмічні боти на ринку криптовалют зазвичай спрацьовують на заголовках, фейкові новини можуть порушити короткострокову динаміку цін. На щастя, цього разу цього не сталося, але це свідчить про низькі редакційні стандарти навіть серед найпопулярніших фінансових сайтів.

Читайте також:  Різкий обвал біткоїну до $ 9 300 привів до ліквідації $ 119 млн в позиціях на BitMEX

На жаль, таке часто відбувається в криптовалютних ЗМІ. Один примітний випадок стався у вересні, коли репортер Bloomberg написав, що Агентство національної безпеки працює над створенням «квантово-стійкої крипто…». Ця новина викликала галас у всіх криптовалютних ЗМІ, але пізніше з’ясувалося, що автор писав не про криптовалюту, а про криптографію. Але багато ЗМІ все одно розтиражували цю історію.

Фейкові новини завдають шкоди всьому криптовалютному ринку, і їх слід негайно видаляти. На щастя, біткоїн не впав на 56%. Насправді трейдери зазнали сильного полегшення. На момент написання статті, провідна криптовалюта торгується з підвищенням майже на 4% в денному співвідношенні. Поточний курс BTC / USD – $9570, при цьому на торгах в понеділок вона оновила максимум 2020 року, протестувавши позначку $9772.

Читайте також:  Звіт: з початку року в криптовалютах вкрадено $ 4,4 млрд

Хотілося б сподіватися, що це фіаско з помилковими новинами послужить Yahoo Finance і Investing.com уроком, і вони усвідомлюють, що не можна використовувати подібні редакторські методи.

Залишити коментар