Економіка

Милованов розповів про план для швидкого зростання ВВП

Тимофій Милованов

Кабмін планує залучити 50 млрд доларів прямих іноземних інвестицій і збільшити щорічні обсяги внутрішнього інвестування більш ніж в два рази.

Зростання ВВП України в 2019 році склав 3,3%, для більш швидких темпів економічного зростання Кабмін, зокрема, планує залучити 50 млрд доларів прямих іноземних інвестицій і увійти в кращу групу за індексом людського капіталу. Про це повідомив в Facebook міністр економіки Тимофій Милованов.

За його словами, ключовими факторами, які впливали на економічну активність в 2019 році, були: стабільно висока інвестиційна активність; рекордний урожай зернових; ослаблення глобального попиту на тлі посилення торговельних воєн; зростання купівельної спроможності населення; зміцнення обмінного курсу гривні.

“Що потрібно зробити, щоб в наступні роки ми бачили великі темпи економічного зростання? Єдиний шлях – інвестиції в людей і виробництво”, – підкреслив міністр.

Читайте також:  Експерти показали, скільки коштує місяць карантину

Він зазначив, що уряд планує залучити 50 млрд доларів прямих іноземних інвестицій і збільшити щорічні обсяги внутрішнього інвестування більш ніж в 2 рази (з очікуваних в 2019 році 17% від ВВП до принаймні 23,5% в 2024 році).

Також планують знизити зношування основних фондів з 60,6 до 48,2% (наблизити до ЄС – 40%) і увійти в кращу групу за індексом людського капіталу.

“Які ініціативи ми пропонуємо для залучення інвестицій? Земельна реформа, лібералізація ринку праці, приватизація, реформа державних підприємств, капітальні інвестиції з бюджету, ДПП/ концесії, інвестиційні няні, індустріальні парки, програми підтримки МСБ, просування експорту, розвиток транспортної інфраструктури”, – написав Милованов.

Крім того, за його словами, потрібно зберегти макроекономічну стабільність.

Читайте також:  Нафтогаз подумує про нові позови проти Газпрому

Залишити коментар