Успіх

10 заповідей малого бізнесу

Подорож до успіху – це не карти Google, де поворот за поворотом ви прийдете до мети. На цій дорозі є безліч перешкод і тупикових заїздів. По дорозі до успіху просто можна втратити почуття орієнтації.

Американська підприємниця Ракія Рейнольдс (Rakia Reynolds) говорить, що протягом свого бізнес-шляху вона вивчила багато уроків, деякі з яких були жахливими, але всі мали важливе значення для її розвитку. Їх вона і назвала своїми 10 заповідями для малого бізнесу.

“Я почала свій шлях з ряду сумних подій, це була чи не катастрофа. Спочатку була full-time робота, але пізніше я пішла на телебачення. У кінцевому підсумку це призвело до позаштатної підробки на MTV, Discovery Health і TLC. Потім я пішла в PR, повернулася на ТБ і впала жертвою чергового раунду звільнень. На той час я була вагітна моєю другою дитиною – без роботи і в спробах зробити свій наступний хід “, – розповідає вона.

Саме в період упаду вона почала будувати власний бізнес. Протягом наступних п’яти років вона гарячково працювала над створенням свого бренду, мережі контактів і творчим розвитком своєї компанії. Тепер у неї агентство мультимедійної комунікації із зоряним списком клієнтів, серед яких такі бренди, як Uber, Forbes і американська тенісистка Серена Вільямс.

Так що ж, на думку Ракії Рейнольдс, потрібно знати, перш ніж відкрити свою власну компанію:

  1. Будьте самим собою. Люди хочуть працювати з вами справжнім. Коли я починала діяти від себе, мої наміри ставали ясними, природними і легкодосягаючими. В результаті мені вдалося зав’язати серйозні стосунки з людьми, з якими мені дійсно подобається працювати.
  2. Будьте чесні з самим собою і з іншими щодо своїх невдач. Ви ніколи не знаєте, кого ви можете надихнути, розповівши про прикру помилку, яку ви вчинили.
  3. Будьте готові до запасного плану. У вас повинні бути плани B, C і D і наступні кроки. Ви повинні бути уважні і готові рухатися вперед. Коли я прокинулася безробітною, у мене не було ні часу, ні умов, щоб не діяти. І тільки логіка продовжувати рухатися вперед направляла мене до успіху.
  4. Знайте свої сильні і слабкі сторони. Яка ваша конкурентна перевага? Як ви можете виділитися з натовпу? Знання своїх унікальних переваг привело мене до запуску мультимедійної компанії, де я знаю, що можу бути корисною.
  5. Оточіть себе людьми, які вірять у ваші цілі та плани. Вони визначають ваш успіх. Шукайте наставників і людей, якими ви захоплюєтеся, неважливо працюють вони чи ні з вами в одній галузі. Їх підтримка безцінна, і ви можете вчитися у них.
  6. Будьте відкритими. Люди повинні бачити крізь вас, щоб дістатися до вас. Заохочуйте прозорість і відкритість на робочому місці. Це сприятиме створенню творчого мікроклімату у вашій команді.
  7. Знайте, коли варто утриматися. Незважаючи на те, що ви повинні бути відкритим, ви також повинні знати, коли варто промовчати. Бо будучи в центрі уваги громадськості, ви відкриті до похвали і схвалення, але в той же час дуже чутливі до людей з негативними намірами. Ви повинні навчитися тримати двері відчиненими, але з дуже чіткими кордонами дозволеного.
  8. Будьте обережні зі скаргами. Довгий язик може привести вас до біди. Адже не кожне “Привіт, як справи?” і “Як йдуть справи?” дає можливість випустити пар.
  9. Створюйте затребувані продукти. Люди хочуть більшого від вас. На початку мого бізнесу, я говорила “так” всім, хто хотів бути моїм клієнтом. І, отже, обмежила бізнес, тому що була дуже зосереджена на одержанні доходу. Але три роки потому я виявила, що для нас було краще звузити фокус і відбирати клієнтів.
  10. Складайте реалістичні плани. Якщо ви хочете досягти більшого, ви повинні спланувати свої кроки, які необхідно зробити, щоб домогтися бажаного. Не буває змін без стратегічного плану.

Дорога до успіху в бізнесі може бути пронизана несподіваними обхідними шляхами та іншими небезпеками. Але якщо копнути глибше, то з хорошим плануванням і прозорістю в бізнесі ви в кінцевому підсумку зможете домогтися успіху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *