Технології

Google вперше розповіла, скільки прибутку приносить YouTube

Youtube

Компанія Google, що входить до складу холдингу Alphabet, опублікувала фінансовий звіт за четвертий квартал 2019 року. Одним з найцікавіших моментів у документі став прибуток від відеохостингу YouTube. Зокрема, Google назвала дохід, отриманий від реклами.

Дохід YouTube

За 14 років, протягом яких сервіс YouTube належить Google, компанія жодного разу не публікувала даних, що розкривають доходи майданчика. Згідно з опублікованим звітом, в минулому році розміщення реклами на YouTube принесло компанії $15 мільярдів — суму, яка становить 10% від сукупного доходу Google. При цьому за останні три місяці реклама принесла сервісу $5 мільярдів.

Читайте також:  Ілон Маск заявив про ризик банкрутства SpaceX через Starship

Таким чином, отриманий Google прибуток від YouTube становить близько 20% рівня доходу Facebook і в шість разів перевищує фінансові результати Twitch. За запевненням компанії, близько 20 мільйонів користувачів вибрали собі преміальну підписку, що дозволяє переглядати відеоролики без реклами. Ще два мільйони віддали перевагу платному TV-сервісу YouTube.

На продажу розумних колонок і смартфонів Pixel Google заробила $5,3 мільярда за три місяці. При цьому сумарна виручка Alphabet за цей період склала $46 мільярдів, що на 17% більше показників 2018 року.

Джерело: theverge