Криптовалюти

Найприбутковішими гедж-фондами в 2019 році стали ті, що вкладалися в біткоїн

Гедж-фонд

Згідно з результатами дослідження, проведеного компанією Eurekahedge, гедж-фонди, що використовують біткоїн в якості основного активу, виявилися найбільш прибутковими в 2019 році.

Прибутковість кріптовалютних гедж-фондів склала в середньому більше 16%, в той час як традиційні стратегії хеджування принесли власникам портфелів лише 10,4% прибутку.

Різниця не така значна, проте це вигідно відрізняє біткоїн в очах традиційних інвесторів. Німецький Deutsche Bank в січні 2020 року заявив, що криптовалюти виглядають більш привабливими в порівнянні з традиційними активами, і що все більше людей будуть приймати біткоїн через його «технологічні переваги».

Слід зазначити, що процес придбання і продажу біткоїну значно простіший і швидший в порівнянні з традиційними активами, і це дозволяє менеджерам хедж-фондів оперативно реагувати на всі зміни ринку.

2019-й став роком відродження біткоїну, так як криптовалюта виросла на 200% за перші два квартали. Успіх був досягнутий за рахунок торгової війни між США і Китаєм, девальвації юаня, а також через оголошення проекту Libra компанією Facebook.

Читайте також:  Точка зору: майбутній халвінг стане «розчаруванням» для ціни біткоїну

У 2018 році біткоїн втратив близько 85% в порівнянні зі своїм максимумом в $20 000 грудня 2017 року. Крах біткоїну стався після того, як багато інвесторів втратили свої гроші на стартапах, які нібито використовують технологію блокчейн, проте на ділі опинилися шахраями.

Проте, останні дані про доходи хедж-фондів показують, що інвестори знову набувають віру в криптовалютні активи.

Стів Курц з криптовалютного фонду Galaxy Digital в одному зі своїх інтерв’ю заявив, що інвесторів, охочих придбати біткоїн, «стає все більше», так як оцінка його прибутковості, що враховує 1-, 3 – і 10-річні періоди, «виявилася вражаючою».

Засновник B2C2 Макс Боонен також вважає, що біткоїн «може приєднатися до ліги більших традиційних активів», таких як акції та облігації (хоча мова в даній статті якраз про те, що біткоїн вигідно відрізняється від таких активів).

Тим часом Кріс Зюлке з чиказької компанії Cumberland заявив, що в найближчому майбутньому «традиційні банки можуть взяти на себе роль брокерів за розрахунками біткоїн-угод».

Читайте також:  В ЄС закликали Європейський центробанк випустити власну цифрову валюту

Труднощі

Незважаючи на зростання біткоїну, великі інвестори як і раніше побоюються біткоїну як активу, який «не регулюється» і «схильний до маніпуляцій».

“Недавнє різке зростання біткоїну, ймовірно, не пов’язане з Китаєм або будь-якими фундаментальними факторами. Це явно схоже на маніпулювання ринком “китами”, які прагнуть залучити покупців. Накачуючи технічно слабкий ринок, вони можуть здійснювати дамп біткоїн за вищою ціною”.

Також часті твердження про те, що “памп і дамп” на ринку створюються за допомогою стейблкоїну Tether, а 95% обсягу торгів біткоїну є фейковими, відлякують багато великих хедж-фондів від криптовалютного ринку.

Залишити коментар