Аналітика

Чому конкуренція сприяє розвитку бізнесу

Конкуренція

Відомий американський експерт в області фінансів Джеффрі Хейзлетт повідав, чому в будь-якій справі конкуренція і боротьба сприяють руху вперед.

Джеффрі каже, що він завжди з великим інтересом і захопленням розмовляє з підприємцями з приводу їхнього бізнесу. Однак після того, як бізнесмени розповідають про свої нові ідеї або блискучих бізнес-планах, він завжди задає їм одне і теж питання: “Хто ще працює в цій ніші?” Зазвичай всі відповідають однаково: “Ми такі одні, тому у нас немає ніяких конкурентів. І це просто прекрасно!”

Однак робити таку заяву – велика помилка.

Насправді відсутність конкуренції – далеко не завжди позитивне явище. Особливо тоді, коли мільйони підприємців у всьому світі намагаються відшукати нові можливості для старту бізнесу. Подумайте самі: якщо вам вдалося вирішити цю проблему, чому це не під силу іншим? Суперництво – це завжди добре, адже з його допомогою можна стати краще!

Як приклад розглянемо інтернет-додатки Periscope і Meerkat. Вони зовсім недавно з’явилися на ринку, запропонувавши зручне рішення для онлайн-трансляцій за допомогою мобільних пристроїв. Додатки з’явилися фактично одночасно, і тепер вони ведуть боротьбу за звання кращого у своєму сегменті.

Як у будь-якій хорошій казці є свій злодій, так і кожен успішний бізнес повинен мати поваленого суперника. Це допомагає створити відмінну репутацію в очах клієнтів.

Наприклад, Apple і Uber протиставили себе тому, що на їх думку погано працювало: персональним комп’ютерам і службам таксі відповідно.

Джеффрі Хейзлетт призводить 5 основних причин, чому в бізнесі важлива конкуренція:

Напруженість

Як і конкуренція, напруженість позитивно впливає на бізнес. Вона проливає світло на речі, про які люди не бажають говорити, і змушує визнавати існуючі проблеми замість того, щоб ігнорувати їх.

Коли ви бачите, що ваші конкуренти захопили ринок або почали успішну маркетингову кампанію, у вас залишається три виходи: пристосуватися, помінятися або піти.

Напруженість створює простір для креативного мислення, завдяки якому ви здатні зробити великий прорив. Джеффрі Хейзлетт любить створювати напругу в своїх бізнес-проектах, оскільки це налаштовує учасників його команди на конкурентну боротьбу між собою.

Впровадження нового

Якщо ваш бізнес єдиний у своєму роді, то досить імовірно незабаром ви відчуєте себе комфортно і безтурботно. Якщо це трапиться, інновації будуть останнім пунктом у списку ваших турбот, що в кінцевому підсумку стане тривожним сигналом про проблеми або навіть про крах компанії.

Коли ж у вас є конкурент, ви постійно думаєте про те, щоб здолати його і весь час перебувати на крок попереду. Стратегічне мислення буде сприяти руху вашого бізнесу вперед, а завдяки впровадженню інновацій ваша компанія зможе залишатися на лідируючих позиціях.

Стандарти обслуговування клієнтів

Компанія “А” і компанія “Б” пропонують однаковий продукт і знаходяться на одній вулиці. Однак компанія “А” має набагато більше клієнтів. Чому?

Очевидно, що для досягнення успіху компанія повинна бути у всіх аспектах на 100% кращою, ніж її конкурент, включаючи обслуговування клієнтів.

Якісне обслуговування може стати рушійним фактором для бізнесу. Воно включає в себе багато нюансів, починаючи від того, як ви зустрічаєте клієнтів, і закінчуючи тим, як ви проводите їх перевірку. Намагайтеся бути не тільки кращими у своїй ніші, але ще й надавати краще обслуговування клієнтів.

Уміння побудувати довіру

Якщо ваша компанія єдина у своїй сфері діяльності, то ви дійсно вирішуєте проблеми або тільки робите вигляд? Це важливе питання, відповісти на який Хейзлетт рекомендує всім, особливо розробникам стартапів. Чим більше конкурентів працює в індустрії, тим краще споживачі можуть оцінити якість продуктів.

Чудовий приклад – Fitbit. Коли популярність фітнес-трекерів почала зростати, Fitbit вже працювала на ринку. Звичайно, у компанії вже тоді були наслідувачі, проте ніхто не знав, у чому секрет її успіху. Навіть коли на арені з’явилися великі гравці типу Nike, довіра до Fitbit продовжувала зростати, допомагаючи компанії зміцнити лідируючу позицію в даній області.

Одна справа – бути першим на ринку, зовсім інша – бути там єдиним.

Концентрація на головному

Кількість потенційних клієнтів може коливатися від сотень до кількох мільйонів. Наявність конкурентів у вашій індустрії дозволяє вам сконцентруватися на кращих клієнтах вашого бізнесу.

Хейзлетт на власному прикладі розповідає, що були часи, коли він отримував по електронній пошті купу подарункових купонів на собачу їжу і підгузники. Але в той час у нього ще не було внучки, і він тримав коня, а не собаку. Компанії затівають тисячі даремних поштових розсилок, які не тільки дратують клієнтів, але і налаштовують їх проти пропонованих товарів або послуг. Так вони втрачають потенційних покупців, самі того не підозрюючи.

Замість того, щоб витрачати час і гроші на залучення широкої бази клієнтів, яка може попросту не потребувати у вашому бізнесі, вам слід сконцентруватися на взаємодії з цільовою аудиторією.

Розуміння того, хто складає вашу аудиторію, і створення інформаційних посилів для неї – це вірний спосіб досягти лояльності клієнтів.

У вас повинен бути найнебезпечніший, самий лютий суперник, якого ви тільки можете уявити у своїй справі. Коли що-небудь трапляється (а в бізнесі завжди відбуваються зміни), не панікуйте і не залишайтеся байдужими. Просто йдіть вперед, тим більше, якщо цей шлях веде до ваших конкурентів. Боріться за звання бути кращим!