Політика

Зарплату президента, прем’єра і спікера пропонують прив’язати до ВВП

Гроші

Дмитро Дубілет розробляє нову архітектуру зарплат для перших осіб країни, депутатів, голів ОДА та керівників відомств.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет пропонує прив’язати розмір премій топ-чиновників до досягнень в їхній сфері. Зокрема, виплати президенту, прем’єр-міністру і спікеру пропонується поставити в залежність від зростання ВВП країни. Про це він заявив в інтерв’ю, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він розповів, що займається розробкою механізму розрахунку зарплат чиновникам.

“Президент доручив нам дати загальну пропозицію щодо архітектури зарплат. Протягом останнього тижня я проводив цю роботу. Ми пробували звести все в єдину систему для того, щоб, з одного боку, була зрозуміла логіка співвідношення зарплат в різних органах, з іншого боку, щоб було зрозуміло, до яких конкретних показників прив’язана змінна частина. А з третього боку, щоб це було прийнятно для суспільства, але ми могли дати відповідь на питання фахівців, яких ми хочемо залучити”, – сказав Дубілет.

Читайте також:  Названа дата щорічного звернення Зеленського до ВР

Він також зазначив, що вже створена презентація з описом нової архітектури зарплат, і тепер він чекає, коли прем’єр-міністр і президент дадуть на цю пропозицію свою резолюцію.

На питання, який рівень зарплати повинен бути встановлений і від виконання яких KPI буде залежати, Дубілет зазначив, що щодо кожної посади свої підходи.

“Наприклад, згідно з тією пропозицією, яку я зробив, у президента, прем’єра і спікера, як перших осіб, премія прив’язана до зростання ВВП. Тому не дуже зрозуміло, до чого ще можна прив’язати їхню змінну частину. У кожного з міністрів зарплата може бути прив’язана до того, що він безпосередньо зробив, наприклад, до щоквартального звіту.

Читайте також:  Зеленський озвучив плани з реінтеграції Донбасу

У депутатів може бути прив’язка до якихось своїх показників. Найпростіше – це щодо того, наскільки вони беруть участь в сесії і комітетах”, – додав міністр.

Крім того, міністр повідомив, що одна з пропозицій, яку він направив прем’єру і президенту, полягає в тому, щоб для керівників облдержадміністрацій змінна частина зарплати була прив’язана до щоквартального рейтингування.

Що стосується зарплат в держкомпаніях, то, за його словами, питання ще також обговорюється.

“Ключова ідея, щоб це було ринково. Тобто, ми повинні об’єктивно оцінити ринковий розмір і відняти якийсь відсоток, тому що в держсекторі ти повинен отримувати менше, ніж ринок”, – заявив міністр.

Читайте також:  КСУ розгляне конституційність закону про землю

При цьому Дубілет зазначив, що все це попередні начерки і зараз з цього питання триває дискусія.

1 коментар

Залишити коментар