Технології

Експерт передбачив спад продажів iPhone в 2020-м

Iphone 12

Відомий маркетинговий аналітик Мін-Чі Куо в своєму новому звіті оцінив вплив епідемії коронавірусу на продажі iPhone в поточному кварталі. Крім того, експерт розповів про передбачувані перспективи ринку смартфонів в найближчому майбутньому — і обидва прогнози виявилися невтішними.

Хоча фахівці вже передбачали виникнення у Apple складнощів з випуском iPhone SE 2 (iPhone 9) і реалізацією актуальних моделей, саме Куо назвав конкретні цифри. За його даними, у зв’язку з поширенням епідемії продажі iPhone в першому кварталі впадуть на 10% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Очікується, що обсяг їх поставок складе від 36 до 40 мільйонів екземплярів.

Експерт поки не береться передбачити динаміку ринку в другому кварталі, оскільки невідомо, якими темпами буде поширюватися епідемія. Минулого тижня Куо також повідомив, що Apple має намір випустити в цьому році ряд нових продуктів, включаючи бездротову зарядку, “маячки” AirTag, і бездротові навушники, але зазначив, що коронавірус може стати причиною відстрочки релізів. Корпорація вже закрила всі магазини і офіси компанії в материковому Китаї до 9 лютого — і терміни вимушених «канікул» можуть бути продовжені.

Читайте також:  Перекладач Google отримає унікальну функцію

Серед факторів, що відіграють роль у падінні глобальних продажів смартфонів, аналітик назвав торговельну війну між КНР і США, а також попит на 5g-смартфони, який виявився нижчим, ніж розраховували виробники. Загальні обсяги поставок в період святкування Китайського Нового року знизилися на 60% в порівнянні з аналогічним періодом 2019-го. Куо прогнозує складне півріччя для виробників смартфонів, зокрема – для китайських компаній.

Джерело: 9to5mac

Залишити коментар