Технології

Фотографи-любителі зафіксували новий вид полярних сяйв [ВІДЕО]

Полярне сяйво

Людство насолоджується полярними сяйвами вже тисячі років. Так, існують північне і південне сяйво, і здавалося, що фахівці вже досконально вивчили їх. Однак нещодавно фотографи-любителі зняли абсолютно новий вид цього незвичайного природного явища.

Полярні сяйва виникають через світіння верхніх шарів атмосфери, що володіють магнітосферою, внаслідок їх взаємодії із зарядженими частинками сонячного вітру. Однак в жовтні 2018 року фотографи-любителі зуміли зняти в Фінляндії новий вид природного явища, що отримав назву «дюни».

Читайте також:  ЗМІ: уряд США вимагатиме від Google продати браузер Chrome

«Ми можемо реально спостерігати атмосферні хвилі через полярне сяйво – це те, чого раніше не було», — повідомляють дослідники.

Фізики розповідають, що полярні сяйва часто з’являються у формі хвилястих вертикальних ліній, тоді як «дюни» тягнуться горизонтально, а тонкі «щупальця» зеленого світла йдуть вгору до горизонту. Вчені вважають, що “дюни” насправді являють собою видимі прояви атмосферних хвиль або повітряних потоків у верхніх шарах атмосфери. На цю область можуть впливати зміни енергії атмосфери, а також зірки, які випускають енергетичні частинки, що створюють полярні сяйва при зіткненні з магнітним полем Землі.

«”Дюни” надають нову можливість досліджувати зв’язок нижньої, середньої атмосфери з термосферою і іоносферою. Різні полярні форми схожі на відбитки пальців», – кажуть фізики.

Читайте також:  Створена мініатюрна переносна вітряна електростанція

Також “дюни” можуть бути прив’язані до певного виду атмосферних хвиль, званих мезосферними отворами. Вони виникають в області атмосфери, в яку важко потрапити для вивчення, тому що вона занадто висока для літаків і повітряних куль, але занадто низька для супутників.

Джерело: cnet

Залишити коментар