Технології

Представлений потенційний спадкоємець МКС

Axiom Space

NASA оголосило про вибір американського стартапу Axiom Space в якості виробника першого комерційного житлового модуля для Міжнародної космічної станції (МКС). Представники компанії впевнені, що їх модуль в перспективі стане основою для майбутньої заміни МКС.

Розроблений в Axiom Space модуль буде пристикований до переднього порту з’єднувального вузла Node 2, що належить NASA. Як повідомляється, він буде застосовуватися для проведення експериментів в космосі і розробки нових технологій. Крім того, модуль планують використовувати в якості «готелю» для комерційних космонавтів. Стартап вже говорить про перспективу залучення приватних компаній для здійснення пілотованих польотів на Axiom. Планується проведення не менше двох-трьох рейсів на рік.

Читайте також:  iPhone 12 зазнали зануренням на 20-метрову глибину [ВІДЕО]

Згідно з вимогами NASA, термін експлуатації модуля повинен скласти не менше 5 років з можливістю його продовження ще на 2 роки. Запуск і підключення модуля до МКС запланований на другу половину 2024 року.

Поки що NASA запросило розробку одного модуля, але в Axiom Space вже виношують амбітні плани по створенню на його основі Axiom Segment. Він включатиме житловий відсік з вісьмома приміщеннями, обсерваторію з найбільшими вікнами, що тільки були створені для космосу, лабораторно-виробничим блоком і вузловим відсіком. Передбачається, що цей “сегмент” відокремиться від МКС після завершення її експлуатації в 2030 році і стане заміною Міжнародної космічної станції.

Читайте також:  Дослідники створили перспективну альтернативу SSD і HDD

Джерело: newatlas