Економіка

Держбюджет у січні недоотримав чверть доходів

Гроші

У перший місяць 2020 року доходи державного бюджету становили 42,6 млрд грн, що на 13,8 млрд грн, або на 24,5%, менше від плану.

Доходи Державного бюджету України за січень 2020 року становлять 42,6 млрд грн, що на 13,8 млрд грн, або на 24,5%, менше від планового показника на цей місяць. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів.

“За оперативними даними ДКСУ про виконання бюджету в січні, доходи загального фонду державного бюджету склали 42,6 млрд грн і були на 13,8 млрд грн менше від розпису”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, головною причиною недовиконання доходів стали “істотні зміни макроекономічних показників порівняно із прогнозом уряду, затвердженим у жовтні 2019 року”.

Читайте також:  Надійнійсть партнерства РФ та України - реалії нового газового контракту

“Це, зокрема, більш міцний обмінний курс гривні (середній курс січня склав 24,1 грн/дол. США, тоді як у бюджеті враховано середньорічний курс 27 грн/дол. США), менший обсяг імпорту (на 2,5% г/г) і низькі ціни на газ”, – пояснили в Мінфіні.

Міністр фінансів Оксана Маркарова у Facebook, коментуючи такі дані, вказала, що “недовиконання розпису 13,8 млрд більш відповідне до об’єктивних і суттєвих змін макропоказників. При цьому всі витрати проведені”.

Залишити коментар